Trump dao neočekivan kompliment UFC borcu: "Baš ste zgodan čovjek"
AMERIČKI predsjednik Donald Trump našao se u središtu pozornosti na UFC 327 događaju u Miamiju nakon što je jednom borcu uputio neobičan kompliment koji su mnogi doživjeli kao bizaran. Nakon pobjede Brazilca Paula Coste, 79-godišnji Trump više je nahvalio njegov izgled nego sportski uspjeh, piše Unilad.
Podijeljene reakcije i politički kontekst
Trump, koji je poznat po tome da voli borilačke sportove, bio je na događaju prošle subote, 11. travnja, u društvu američkog državnog tajnika Marca Rubija. Ušao je u dvoranu Kaseya Center u Miamiju uz pjesmu Kid Rocka "American Badass" i smjestio se u prvi red kako bi pratio glavnu borbu večeri za naslov u poluteškoj kategoriji između Jiříja Procházke i Carlosa Ulberga.
Iako je Trump poznat kao ljubitelj borilačkih sportova, publika ga nije dočekala posebno toplo. Dok je prilazio ringu u pratnji šefa UFC-a Dane Whitea, iz dijela publike koja mu je inače sklona čuli su se zvižduci. Bio je to tek jedan od nekoliko neugodnih trenutaka te večeri, tijekom koje je Trump kratko razgovarao i s Joeom Roganom, koji je često kritizirao njegovu politiku prema Iranu.
Neobičan kompliment brazilskom borcu
Najviše pozornosti ipak je privukao trenutak nakon što je Paulo Costa tehničkim nokautom pobijedio Rusa Azamata Murzakanova. Brazilski borac (34) prišao je Trumpu kako bi s njim proslavio pobjedu i zahvalio mu. "Hvala vam na svemu što činite", rekao je Costa predsjedniku.
No umjesto da mu čestita na pobjedi u poluteškoj kategoriji na velikoj UFC priredbi, Trump se usredotočio na njegov izgled. "Baš ste zgodan čovjek. Mogli biste biti maneken, toliko dobro izgledate", rekao je američki predsjednik.
Zatim je dodao: "Predobro izgledate da biste bili borac. Pravi ste borac. Hvala vam, čovječe." Costa je kasnije rekao da su mu Trumpovi komentari bili "jako smiješni". "Samo smo se malo šalili", izjavio je. "Nakon toga sam mu rekao neke osobne stvari, ali neka to za sada ostane tajna. To je ostalo među nama."
UFC uskoro u dvorištu Bijele kuće
Predsjednik neće morati dugo čekati na novu priliku da izbliza gleda UFC borce. Sljedeća velika priredba praktički mu dolazi u dvorište. Naime, 14. lipnja na Južnom travnjaku Bijele kuće trebala bi se održati priredba UFC Freedom 250, u sklopu proslave 250. obljetnice SAD-a.