Oglas za vjenčanicu nasmijao Hrvatsku: "Za razliku od braka, u odličnom stanju"
PRI KREIRANJU rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani. Svaki sadržaj ili proizvod koji je sponzoriran će biti i posebno označen kao takav.
Jedan oglas za prodaju vjenčanice postao je viralni hit na društvenim mrežama u Hrvatskoj zbog svojeg duhovitog i neuobičajeno iskrenog sadržaja. Objava, koja se brzo proširila i na Redditu, izazvala je lavinu komentara i podjela.
"Nošena jednom, i to previše"
Oglas započinje rečenicom koja je odmah privukla pažnju korisnika: "Prodajem vjenčanicu. Nošena jednom, i to previše." Autorica u nastavku opisuje kako je haljina kupljena "s idejom 'to je to, prava osoba, prava odluka', a završilo je kao prava škola loših procjena i ignoriranja vlastitog instinkta".
Posebno su duhoviti bili dijelovi u kojima se navodi da je haljina, "za razliku od braka, i dalje u odličnom stanju" te da je pogodna za "photoshooting, party ili simbolično spaljivanje prošlosti". U oglasu stoji da je haljina veličine M, u gotovo novom stanju, te da je "emocionalna prtljaga uklonjena ili barem dobro zapakirana". Za kraj, autorica poručuje: "I ne brinite, haljina ne dolazi s bivšim."
"Marketplace bolji od Tindera"
Objava je ubrzo dospjela na Reddit, gdje su uslijedili komentari jednako zabavni kao i sam oglas. Jedan se korisnik našalio kako je "Facebook Marketplace postao bolji od Tindera", objasnivši da je dovoljno upisati "vjenčanica" kako bi se prikazale "svježe rastavljene žene u tvojoj blizini", s mogućnošću sortiranja "po veličini".
Drugi su priznali da su pronašli "novo mjesto za stalkanje", uz već poznate oglasnike i poslovne registre. Iako su neki smatrali da humor nije originalan, jedan je komentator napisao: "Mislim da je ovakav humor kružio internetom još prije dvadesetak godina", ali je dodao kako je izvedba ipak "solidna desetka".