James Charles se ispričao nakon što je vrijeđao ženu: "Moj video je glup i odvratan"
INFLUENCER James Charles uputio je ispriku nakon što je bivšu zaposlenicu zrakoplovne tvrtke Spirit Airlines nazvao "lijenom" jer mu je poslala poveznicu na svoju GoFundMe kampanju. Ovaj 26-godišnjak našao se na udaru kritika zbog svoje burne reakcije na poruku koju je primio od žene koja je navodno ostala bez posla.
Prošlog tjedna 17.000 ljudi ostalo je bez posla nakon što je niskobudžetni zračni prijevoznik Spirit obustavio sve operacije. Jedna od tih osoba poslala je Charlesu poruku s GoFundMe poveznicom, tražeći donaciju. Charles je na svom rezervnom TikTok profilu objavio video u kojem je iskalio bijes zbog poruke, nazvavši ženu, između ostalog, "lijenim smećem".
Suočen s brojnim kritikama, u subotu, 9. svibnja, objavio je video isprike.
"Jučer ujutro sam na ovom profilu objavio video u kojem sam govorio o ženi koja je, nakon što je ostala bez posla u Spirit Airlinesu, poslala mi poruku s GoFundMe poveznicom i zamolila za donaciju", započeo je.
"U tom videu zapravo vrištim u kameru, jako uzrujan i frustriran jer me ta osoba nikad prije nije pratila ni podržavala. Bilo je očito da je samo kopirala i slala tu poruku svakom influenceru i slavnoj osobi do koje je mogla doći, tražeći milostinju. Nazvao sam je lijenom, rekao da je glupa i da je vrijeme koje je potrošila na kopiranje poruka trebala iskoristiti za traženje posla."
Charles: Moji su komentari bili privilegirani i nepotrebni
"Taj je video bio jebeno glup. Bio je nepristojan, odvratan, privilegiran i, što je najvažnije, potpuno jebeno nepotreban. Kad sam vidio tu poruku, imao sam izbor jednostavno je ignorirati, ne reći apsolutno ništa i nastaviti sa svojim danom.
Ali umjesto toga, ne znam ni sam zašto, njezina me poruka jednostavno isprovocirala i odlučio sam snimiti video o tome. Napao sam je, što je bilo odvratno, i posramio sam je jer je tražila pomoć u situaciji u kojoj se očito jako mučila i to joj je možda bila zadnja slamka spasa."
"Nemam pojma što joj se događalo u životu i nisam smio pretpostaviti da je samo kopirala poruku jer je tražila lakši put. Ne znam. Stvarno ne znam. Moja namjera, kad sam uopće snimao taj video, bila je ta da svakodnevno dobivam puno takvih poruka. Meni osobno, grozno je primati poruke od ljudi koji vas ne prate i ne podržavaju, već vas tretiraju kao bankomat", nastavio je.
"Ali ono što je sigurno još gore jest ne znati odakle će ti doći sljedeća plaća i hoćeš li moći staviti hranu na stol za sebe i svoju obitelj. Zato je zapravo nebitno koja je bila moja namjera jer je sve skupa zvučalo jebeno privilegirano i kao da sramotim svakoga tko je nezaposlen jer se ne trudi dovoljno naći posao."
Osvrnuo se i na vlastitu privilegiranost
"Osjećam se užasno jer mi to nije bila namjera, a povrijedio sam puno ljudi. Znam da nije tako lako. Znam da je tržište rada trenutno jebeno grozno. Imam prijatelje koji traže posao. Imam svoje zaposlenike o kojima se trudim brinuti najbolje što mogu.
Čuo sam toliko jebenih horor priča na internetu o tvrtkama koje ignoriraju ljude, regruterima koji svima troše vrijeme, ljudima koji se prijavljuju na posao za poslom i ne dobivaju odgovor po šest mjeseci, godinu, dvije godine. Znam da je vani stvarno jebeno teško i da većina ljudi samo daje sve od sebe i pokušava se snaći i preživjeti.
A ako je ta osoba kao svoju metodu preživljavanja odabrala slanje GoFundMe poveznica, tko sam ja da sudim? Pogotovo kad se uzme u obzir da je moja metoda snalaženja i preživljavanja bila snimanje videa o šminkanju."
"Ja sam samo imao veliku sreću i sada, godinama kasnije, nalazim se u povlaštenoj i privilegiranoj poziciji. Ali kao netko s platformom, moja je odgovornost da budem ponizan i da nikada ne uzimam zdravo za gotovo ono što imam. A kad sam snimio onaj video, učinio sam upravo suprotno. Govorio sam s vrlo privilegiranog, odvratnog i ignorantskog stajališta.
I svima koji su vidjeli taj video i bili razočarani ili uzrujani onim što sam rekao, jako mi je žao, a pogotovo ženi iz Spirit Airlinesa. Pokušao sam pronaći njezinu poruku prije snimanja ovog videa, ali nisam uspio. Ako vidiš ovaj video i želiš se javiti, volio bih ti se izravno ispričati i malo pomoći. Ali ako ti to nije ugodno, i to potpuno razumijem", dodao je James.
"Stvarno cijenim sve koji su mi danas poslali poruku ili ostavili komentar o ovom videu i dali mi do znanja koliko je bio neosjetljiv. Stvarno sam to trebao čuti i moram dvaput razmisliti prije nego što stisnem 'snimaj' i počnem brbljati na ovom profilu. Iskreno, ovu 'spam' stranicu tretiram kao da sam na FaceTimeu s vama.
Volim se smijati, pričati vam priče, izražavati frustracije, vikati u kameru i šaliti se s vama, ali ponekad iskreno zaboravim koliko ljudi gleda. Bilo je potpuno neprimjereno šaliti se na račun nekoga tko se samo pokušava pobrinuti za sebe i svoju obitelj. To je definitivno moja greška."