Prošle zime su skoro doveli Stojkovića. Sada dovode Brozovića?
MARCELO BROZOVIĆ (33) mogao bi karijeru nastaviti u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Brazilski novinar Pablo Oliveira objavio je da se za bivšeg hrvatskog reprezentativca zanima Al-Jazira iz Abu Dhabija. Prema njegovim informacijama, emiratski klub Brozovića razmatra kao jednu od opcija na tržištu te namjerava ispitati njegovu situaciju.
Zasad se ne govori o službenoj ponudi ni o tome koliko bi Al-Jazira bila spremna ponuditi Brozoviću. Oliveira se na društvenim mrežama predstavlja kao novinar specijaliziran za informacije s nogometnog tržišta, a njegove su informacije posljednjih godina prenosili i drugi strani mediji.
Brozović je slobodan igrač
Brozović je trenutačno slobodan igrač nakon što mu je završio trogodišnji ugovor s Al-Nassrom. U saudijski klub stigao je u ljeto 2023. iz Intera za 18 milijuna eura i ondje dijelio svlačionicu s Cristianom Ronaldom. Al-Nassr ga je tada vezao ugovorom do ljeta 2026., a dvije strane na kraju nisu dogovorile nastavak suradnje.
Hrvatski veznjak tako prvi put nakon dugo vremena može birati novi klub bez odštete. Prije odlaska u Saudijsku Arabiju proveo je više od osam godina u Interu, za koji je odigrao 330 utakmica, osvojio Serie A, dva Kupa Italije i dva talijanska Superkupa te igrao finale Lige prvaka 2023. godine.
Za hrvatsku reprezentaciju Brozović je odigrao 99 utakmica i postigao sedam pogodaka prije nego što se nakon Europskog prvenstva 2024. oprostio od reprezentativnog nogometa. Bio je jedan od ključnih igrača generacije koja je osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu 2018. i broncu četiri godine kasnije.
Al-Jazira završila četvrta
Al-Jazira je jedan od poznatijih klubova iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i trostruki prvak države. Prošlu sezonu završila je na četvrtom mjestu UAE Pro League, a domaće utakmice igra na stadionu Mohammed bin Zayed u Abu Dhabiju.
Dovođenje Brozovića bio bi veliki potpis za klub koji želi napraviti novi iskorak, no zasad se sve nalazi u početnoj fazi. Prema Oliveirinoj informaciji, Al-Jazira tek ispituje mogućnost njegova angažmana.
Skoro su doveli Stojkovića
Al-Jazira je i ranije pokušavala dovesti igrača iz hrvatskog nogometa. Početkom 2026. bila je vrlo blizu transfera Luke Stojkovića iz Dinama.
Klubovi su tada postigli dogovor vrijedan četiri milijuna eura, odnosno 3.5 milijuna fiksno i još 500 tisuća kroz bonuse. Stojkoviću je ponuđen višegodišnji ugovor, ali je 22-godišnji veznjak na kraju odbio odlazak u Ujedinjene Arapske Emirate jer je želio ostati u Dinamu i izboriti se za veću ulogu.