Amerikanki pradjed dao srpsko ime, ali joj nije objasnio što ono znači
Foto: Reddit/YouTube
JEDNA Amerikanka na Redditu je zamolila ljude koji znaju srpski da joj pojasne što znači njeno ime. Kako je pojasnila, njen pradjed je bio Srbin i po njegovoj želji dobila je ime Saya. Kako je rekao, to je bio nadimak njegove sestre, piše Telegraf.
Djevojka je najprije pokušala na internetu pronaći što znači njeno ime, no nije našla nikakvu vezu sa Srbijom. Kako je pojasnila na Redditu, njen je pradjed bio jako star kad joj je dao to ime, a nakon njegove smrti više nitko u obitelji ne govori srpski. Zamolila je ljude koji poznaju taj jezik da joj pomognu da sazna nešto o svom imenu.
Jedan od korisnika napisao je da se Saya izgovara seja, što je popularna riječ među Srbima, Makedoncima i Hrvatima, a njome se tepa sestrama. Javili su se i drugi korisnici, koji pak tvrde da se njeno ime može tumačiti kao izvedenica od Sara i ili Sanja.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
bi Vas mogao zanimati