Ćiro o svojoj djeci: Nemam se pravo potužiti. Mislim da mi je sin Miroslav najbolji

TUŽNE vijesti o smrti Miroslava Ćire Blaževića jutros su potresle javnosti. Iza njega je ostalo troje djece: kćer Barbara rođena 1962. i Katherine koja je na svijet došla 1966. te sin Miroslav rođen 1971. godine.
Katherine Blažević Mihalić sa suprugom Ivicom i dvoje djece živi u Dullyju. Starija kći Barbara živi s mužem, američkim časnikom i sinom na Floridi. Najmlađi Ćirin sin Miroslav živi u Zagrebu sa suprugom i dvoje djece.
Jednom prilikom je Ćiro za Story govorio o svojoj obitelji, a tad je priznao i da ga brinu nesuglasice oko njegovog nasljedstva. "Ne slažu se zbog moga bogatstva, a ima ga dovoljno za sve", izjavio je tada nekadašnji hrvatski izbornik.
Poseban odnos sa sinom
Jednom je otkrio i kako mu se sin, zapravo, trebao zvati. "Htio sam da se zove Joško ili Anto, po braći, a moja kći Barbara već ga je nazvala Miroslav. Zbog takvih sam se stvari osjećao nemoćnim", rekao je tada.
Ćiro je često znao govoriti o svojoj djeci. "Roditelji su uvijek ambiciozni kad su djeca u pitanju. Nemam se pravo potužiti, ali mislim da mi je sin najbolji. Tu sam vrlo pravičan, a to mislim možda i zato što je on najviše sa mnom", otkrio je jednom prilikom.
I sin je za njega imao samo riječi hvale. "On nije samo moj otac, on je otac nacije, on je otac igrača, on ima svojih sinova", ispričao je Miroslav Blažević mlađi za In Magazin.
Ćiro je posljednji put prošetao centrom Zagreba upravo sa sinom Miroslavom prije samo nekoliko dana. Zajedno su prošli Trgom bana Jelačića i Tkalčićevom, a Ćiro je sina čitavo vrijeme držao za ruku.
Unuci ga zvali "papi"
Ćiro se posebno veselio unučadi, ima ih šestero i branio im je da ga nazivaju "deda". Morali su ga zvati "papi". Brinuo se o njima, ali isticao je da je bio jednako strog kao i prema svojoj djeci. Bio je pobornik discipline u svakom pogledu i smatrao da "ako nisi strog, odoše djeca na stranputicu".
"Kad su Barbari bile četiri godine, poželjela je lutku. U džepu sam tad imao pet franaka. Lutka stoji baš toliko, kao i pizza koju sam htio večerati. I umjesto večere kupio sam joj bebu", otkrio je svojevremeno.
U jednom je intervjuu priznao i kako rijetko viđa svoje unuke, no i sam je rekao kako "nikada nije bio klasičan djed". "Tijekom svoje karijere sam gledao kako ću im osigurati sve da ne prolaze kalvariju kakvu sam ja prošao. To je bila moja prva okupacija i hvala Bogu, mislim da je to bilo najvažnije", ispričao je.
Supruga Zdenka bila mu najveća podrška više od 60 godina
Prošle je godine proslavio 61 godinu braka sa suprugom. Ćiro i Zdenka su se rijetko zajedno pojavljivali u javnosti, a najčešće ih se zajedno moglo vidjeti na kulturnim događajima poput koncerata, a voljeli su posjećivati i kazališta.
Ćiro je jednom prilikom otkrio da je supruga puno napravila za njih kad su se u mladosti odselili u Švicarsku, gdje su morali pristati na svakakve poslove kako bi preživjeli. Dok je Ćiro radio u ateljeu za dekoraciju, Zdenka, koju je on zvao nadimkom Nena, prodavala je salatu.
Podsjećamo, legendarni trener Miroslav Ćiro Blažević preminuo je nakon duge i teške bolesti u 88. godini, samo dan prije svoga rođendana, a vijest o njegovoj smrti rastužila je tisuće njegovih obožavatelja, prijatelje i članove obitelji.
