U Zagrebu umrla književnica i novinarka Diana Dan
KNJIŽEVNICA i novinarka Diana Dan, poznata po dječjoj prozi, umrla je u srijedu u Zagrebu, potvrdila je obitelj. Diana Dan, pravim imenom Diana Vincek, udana Kljenak, rođena je 1939. godine u Zagrebu.
Maturirala je u Zagrebu 1957., a na Pedagoškoj akademiji u Petrinji studirala je hrvatski jezik i zemljopis. Od 1962. novinarka je u Vjesniku Željezare u Sisku. Od 1965. živi u Zagrebu kao slobodna književnica. Poezijom se bavi od 1957. Objavljivala je u Studentskom listu, Prisutnostima, Književnoj tribini, Telegramu, Republici, Hrvatskom slovu te na Radio Zagrebu.
Pisala je lirsku prozu, priče i crtice za djecu te reportaže. Prozu za djecu objavljivala je u Modroj lasti i Smibu te u drugim omladinskim i dječjim listovima. U poeziji obrađuje temu majčinstva i ljubavi.
Objavila je zbirke poezije Otimači sna (1962.), Svetkovine (1970.) i Omča (2000.). Diana Dan bila je članica Društva hrvatskih književnika i član-radnik Matice hrvatske od godine 1963.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati