Sporting Gijon u infarktnom raspletu sezone izborio povratak u Primeru
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: Realsporting.com
NOGOMETAŠI Sportinga iz Gijona nakon tri sezone provedene u drugoj španjolskoj ligi izborili su povratak u Primeru osvojivši drugo mjesto u Segundi i to u posljednjim trenucima posljednjeg kola.
Sporting je u posljednjem, 42. kolu kao gost u Sevilli s visokih 3-0 (1-0) svladao Betis, koji je još ranije osigurao prvo mjesto i povratak u Primeru nakon samo jedne sezone, ali uz vlastiti uspjeh Sportingu je za skok na drugo mjesto bio potreban i kiks Girone, koja je uoči posljednjuh 90 minuta imala dva boda više na ljestvici.
Girona kiksala u sudačkoj nadoknadi
Momčad iz predgrađa Barcelone, koja nikada dosad nije nastupala u prvoj španjolskoj ligi, za povijesni je uspjeh trebala "samo" pobijediti Lugo, momčad sa 16. mjesta ljestvice, kojoj utakmica posljednjeg kola rezultatski nije ništa značila. I Girona je vodila sa 1-0 sve do sudačke nadoknade kada je Lugo izjednačio i tako donio veliku radost - Sportingu.
Sporting i Girona prvenstvo su okončali bodovno izjednačeni, oba sastava osvojila su po 82 boda, dva manje od Betisa, a kako su i u oba međusobna susreta odigrali neodlučeno odlučivala je ukupna razlika pogodaka po kojoj je Sporting bio bolji za dva gola (+30 naprema +28).
Girona će tako ulazak u Primeru morati potražiti kroz kvalifikacije u kojima će još sudjelovati četvrti Las Palmas, peti Valladolid i šesti Real iz Zaragoze.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati