Modrića će iduće sezone voditi hit trener Premier lige?
MILAN je nakon turbulentnog kraja sezone i raskida suradnje s Massimilianom Allegrijem krenuo u potragu za novim trenerom. Kao jedan od najozbiljnijih kandidata za klupu posrnulog velikana spominje se španjolski stručnjak Andoni Iraola, koji napušta Bournemouth na kraju sezone.
Milan već povukao prve poteze
Talijanski klub je u ponedjeljak potvrdio odlazak trenera, ali i najavio šire promjene u sportskom sektoru. Prema informacijama britanskog Sky Sportsa, Milan je već uspostavio kontakt s predstavnicima donedavnog trenera Bournemoutha. Španjolac je nekoliko tjedana prije kraja sezone objavio kako neće produljiti ugovor s engleskim klubom, što je odmah privuklo interes brojnih europskih klubova.
Prije nego što je Manchester United odlučio zadržati Michaela Carricka, Iraola je bio jedna od opcija za klupu. Za njega se raspitivao i Chelsea prije no što je angažirao Xabija Alonsa, a kao izgledne destinacije spominjali su se Bayer Leverkusen i Crystal Palace. Sada se u utrku za njegov potpis uključio i Milan.
Neizvjesne budućnosti
Poznati talijanski stručnjak za transfere Gianluca Di Marzio otkriva da je vodstvo Milana kontaktiralo Iraoline zastupnike još prošlog tjedna, kako bi pripremili teren za slučaj rastanka s Allegrijem.
Mateo Moretto, još jedan pouzdani novinar, dodaje kako je baskijski trener na radaru Milana već dvije godine. Ipak, Moretto napominje da njegovo imenovanje ne bi imalo previše smisla dok se ne riješi pitanje novog sportskog direktora, što je trenutno jedan od prioriteta na San Siru.
Jako je upitna i budućnost hrvatskog kapetana Luke Modrića. Spominje se mogućnost njegovog ostanka u Milanu, no zadnjih tjedana pojavile su informacije kako je kao uvjete za ostanak postavio plasman u Ligu prvaka i Allegrijev ostanak. S obzirom da se nijedno nije ostvarilo, njegova budućnost je sad jako upitna.
Iraole je ove sezone doveo Bournemouth do plasmana u Europsku ligu, što će biti povijesni prvi nastup tog kluba u europskim natjecanjima. Posebno je impresivan podatak da je pod njegovim vodstvom momčad nanizala 18 prvenstvenih utakmica bez poraza.