Španjolska tenisačica s 28 godina prekida karijeru: Potrebna mi je pomoć
ŠPANJOLSKA tenisačica Sara Sorribes Tormo (28) izjavila je u četvrtak da uzima neodređeno dugu pauzu od tenisa jer je fizički i mentalni pritisak u posljednjih nekoliko mjeseci bio prevelik. Sorribes Tormo, koja je prošle godine osvojila broncu u parovima na Olimpijskim igrama u Parizu, rekla je da je "mjesecima patila" na terenu prije nego što je odlučila uzeti malo slobodnog vremena kako bi obnovila duh i tijelo.
"Vedra i sretna Sara koju ispraćaš s terena daleko je od stvarnosti svega što nosim u sebi. Izgubila sam uzbuđenje za treniranje, usavršavanje, pa čak i za odlazak na turnire. Trenuci patnje daleko nadmašuju trenutke smirenosti i to dolazi od nekoga tko je uvijek volio raditi, usavršavati se i natjecati se. Zato, osim što mi je potrebna pomoć, osjećam da moram stati i odmoriti se", napisala je 40. igračica svijeta u parovima i 85. u pojedinačnoj konkurenciji.
Nedavno je osvojila šesti naslov u parovima sa sunarodnjakinjom Cristinom Bucsom u Bogoti, a pobijedila je i u posljednjem pojedinačnom meču u kvalifikacijama za Billie Jean King Cup između Španjolske i Brazila ranije ovog mjeseca.
"Želim biti koherentna i dosljedna onome što moje tijelo osjeća", rekla je 28-godišnja Španjolka, dodajući da nije sigurna hoće li prekid biti trajan ili privremen. Od nagradnih fondova na turnirima zaradila je oko 4.8 milijuna eura.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Fiskalizacija 2.0. od Nove Godne: Izbjegnite kazne uz vodič od par minuta
Kupovali smo ih cijele 2025., a sada im je cijena brutalno snižena
Ovaj posao više ne morate raditi zbog tehnologije: Uštedjet ćete čak 20 sati tjedno
Istrošili ste se u prosincu? dm vas spašava
VIDEO Fiskalizacija 2.0 je stigla - još stignete izbjeći kazne uz vodič od 6 minuta
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Fiskalizacija 2.0. od Nove Godne: Izbjegnite kazne uz vodič od par minuta
Kupovali smo ih cijele 2025., a sada im je cijena brutalno snižena
Ovaj posao više ne morate raditi zbog tehnologije: Uštedjet ćete čak 20 sati tjedno
Istrošili ste se u prosincu? dm vas spašava