BERLIN NIJE VOLJAN POSLATI VOJNIKE U IRAK
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"U ovom trenutku uopće se ne raspravlja da se američka i britanska vlada odreknu svoje odgovornosti u Iraku. Što, naravno, znači da UN ne stječe nikakvu odgvornost. Ništa se u tom smislu nije promijenilo od početka okupacije", kazao je Olaf Scholz i ujedno opovrgao pisanje njemačkih listova da je u Berlin stigla ponuda da pošalje svoje vojnike u Irak.
"Njemačka nije počela taj rat, nije u njemu sudjelovala i moramo biti oprezni što ćemo poduzimati ubuduće u Iraku", dodao je Scholz i rekao da će njemačka uloga i dalje biti samo humanitarne naravi.
Amerikanci, suočeni sa svakodnevnim žrtvama u Iraku, nastoje izboriti novu rezoluciju UN-a kako bi se više zemalja uključilo u smirivanje starnja u toj zemlji, ali istodobno žele zadržati vojnu i dominantnu političku kontrolu.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati