Francuska smanjila dopuštenu brzinu na brzim cestama
OGRANIČENJE brzine od 80 km/h od jučer je na snazi na francuskim brzim cestama, što je za 10 kilometara manje od prijašnjeg limita. Francuska vlada uvela je tu mjeru na početku sezone godišnjih odmora u nastojanju da smanji broj prometnih nesreća.
Prošle je godine na francuskim prometnicama poginulo 3.448 ljudi, a vlada se nada da će smanjenjem brzine na brzim cestama taj broj pasti za desetak posto.
Istraživanja javnog mnijenja pokazuju da se tri četvrtine Francuza protivi novom ograničenju koje se odnosi na sve dvotračne ceste izvan gradova i sela koje nisu fizički odvojene i nemaju zaustavnu traku.
Na brzim cestama u Njemačkoj ograničenje je 100 km/h.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara