Njemačka se sprema za rat?
NJEMAČKA je počela raditi na povećavanju broja svojih javnih skloništa, kao i na popunjavanju kriznih zaliha u slučaju rata.
To je objavila federalna ministrica unutarnjih poslova Nancy Faeser, prenosi Reuters pozivajući se na izvješće lista Welt am Sonntag.
Vlada razmatra poboljšanje sustava javnih skloništa i povećat će izdatke za civilnu zaštitu, rekla je ministrica za njemački list.
"U Njemačkoj trenutačno postoji 599 javnih skloništa. Provjerit ćemo možemo li naći još takvih skloništa. U svakom slučaju, njihova demontaža je zaustavljena", rekao je Fezer.
Podzemne stanice postaju potencijalna skloništa
Pojasnila je da vlada radi na novim konceptima, unapređuje podzemna parkirališta, stanice podzemne željeznice i podrume, kako bi postali potencijalna skloništa, te da je saveznim državama dala 88 milijuna eura za postavljanje sirena.
Ministrica je također najavila da će zemlja raditi i na popunjavanju kriznih zaliha koje uključuju medicinsku opremu, zaštitnu odjeću, maske i lijekove.
Njemački kancelar Olaf Scholz ranije je obećao da će povećati sredstva za obranu i izdvojiti 100 milijardi eura za vojsku, navodi Reuters.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Morate darovati poklon nekome i iznenaditi ga u zadnji tren? S ovim nema greške
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje
Sir, naresci, bakalar, vino... Sve je na brutalnom popustu do kraja tjedna, evo gdje
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Morate darovati poklon nekome i iznenaditi ga u zadnji tren? S ovim nema greške
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje