Svećenik ubio beskućnika u Poljskoj
VARŠAVSKI nadbiskup zatražio je od Vatikana da razriješi svećenika optuženog za ubojstvo 68-godišnjeg beskućnika koji je udaren sjekirom i zapaljen.
Tužitelji su u subotu optužili svećenika, identificiranog samo kao Mirosław M. u skladu s poljskim pravilima o privatnosti, za ubojstvo s posebnom okrutnošću. Suđenje će čekati u pritvoru. Prijeti mu od 15 godina do doživotne kazne zatvora.
Istražitelji kažu da su svećenik i žrtva, Anatol Cz., bili zajedno u automobilu prošli četvrtak kada je izbila svađa.
Biciklist pronašao žrtvu
Do svađe je došlo zbog ugovora kojim je svećenik pristao pružati doživotnu pomoć i skrb za muškarca, priopćila je Aneta Góźdź, glasnogovornica Okružnog tužiteljstva u Radomu. Dodala je kako je svađa eskalirala oko budućeg smještaja beskućnika.
Svećenik je udario žrtvu sjekirom u glavu, polio je zapaljivom tekućinom i zapalio. Zatim se odvezao s mjesta događaja jer je vidio svjetlo na biciklu koji se približavao. Biciklist je pronašao žrtvu u plamenu i pozvao hitne službe.
"Obdukcija je pokazala da je žrtva zadobila opekline koje su prekrivale 80% tijela i ozljede glave uzrokovane teškim predmetom oštrog ruba", navela je Góźdź.
Varšavski nadbiskup Adrian Galbas u subotu je zatražio od Svete Stolice da svećenika otpusti iz svećeništva, što je najviša kazna u kanonskom pravu za klerika.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
VIDEO Jeste li bolji? Prolaznici otkrili koliko imaju koraka pa dobili nagradu
Sir, naresci, bakalar, vino... Još samo danas je sve na brutalnom popustu, evo gdje
Što kupiti djeci u zadnji čas? Imamo dvije odlične ideje
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Za vrijeme blagdana uvijek shvatimo da nam treba ovih pet stvari. Sada su na popustu
VIDEO Jeste li bolji? Prolaznici otkrili koliko imaju koraka pa dobili nagradu
Sir, naresci, bakalar, vino... Još samo danas je sve na brutalnom popustu, evo gdje