76. pobjeda u 100. utakmici Josea Mourinha: Real svladao Rayo Vallecano

IAKO SU od 18. minute igrali bez isključenog Sergija Ramosa, nogometaši Real Madrida svladali su na svom terenu Rayo Vallecano s 2:0. Već u 3. minuti domaćin je zabio prvi gol. Strijelac je bio 20-godišnji Alvaro Morata nakon udarca iz blizine.

Domaćin je u 12. minuti udvostručio prednost. Mesut Özil je izveo slobodni udarac nakon kojeg je Sergio Ramos poentirao glavom. Samo šest minuta kasnije španjolski branič isključen je zbog drugog žutog kartona.

U drugoj utakmici odličnu seriju nastavio je Espanyol, koji je kao domaćin svladao Betis pogotkom Sergija Garcije već u 7. minuti. Espanyol je osvojio 16 od mogućih 18 bodova u zadnjih šest rundi, dok je momčadi iz Seville ovo bila peta uzastopna utakmica bez pobjede, te je u tom periodu osvojila samo dva boda.

Mourinho u 100. ligaškom nastupu upisao 76. pobjedu

Jose Mourinho je u nedjelju odradio 100. ligašku utakmicu na klupi Real Madrida. Debitirao je u kolovozu 2010. godine protiv Mallorce.  U susretu protiv Rayo Vallecana, dvije i pol godine nakon debija, Mourinho je upisao 76. pobjedu uz 13 poraza i 11 remija, ukupne gol razlike 283:87.

Postao je tako tek šesti trener u povijesti kraljevskog kluba. Više prvenstvenih utakmica od Mourinha odradili su Miljan Miljanić (103), Luis Molowny (122), Leo Beenhakker (139), Vicente del Bosque (153) i Migeul Munoz (424). Što se tiče broja pobjeda, ispred Mourinha su samo trojica, Munoz (257), Beenhakker (89) i Del Bosque (84).