Borbeni Dodig nije uspio: Fognini odveo Italiju u četvrtfinale Davis Cupa!

IVAN DODIG izgubio je odlučujući meč dvoboja 1. kola Davis Cupa između Hrvatske i Italije. Pobjedu domaćinima u Torinu donio je Fabio Fognini s 4:6 6:4 6:4 6:4.

> Fantastični Čilić razbio Seppija i donio drugi bod Hrvatskoj!

Meč je otvoren s dva breaka, oba tenisača su napravila po jedan. U petom gemu Dodig opet gubi servis, ali već u sljedećem gemu je stigao do dvije vezane break lopte. Prvu je propustio, ali drugu koristi nakon velike pogreške Fogninija iz bekenda. U desetom gemu, u kojem je Talijan servirao za ostanak u setu, Dodig je stigao do tri vezane break lopte. Prve dvije je propustio, ali treću koristi fantastičnim forhendom!

Fognini je u trećem gemu drugog seta stigao do break lopte, ali ju je Dodig spasio sjajnom servis-volej igrom. U četvrtom gemu je Dodig stigao do dvije break lopte, ali je Fognini odigrao briljantno i uzeo gem, a u sljedećem kaznio Hrvata za propuštene prilike i uzeo mu servis. Do kraja seta nije bilo break lopti i Fognini je izjednačio na 1:1.

U petom gemu Dodig je poslao tri loptice u aut i omogućio Fogniniju da se niti ne oznoji, a napravi break. Priliku da oduzme servis suparniku Dodig je imao u osmom gemu, ali je propustio 0-30. Do kraja seta Hrvat nije zaprijetio Fogninijevom servisu.

Već na početku četvrtog seta Fognini ponovno pravi break, a Dodig na isti način uzvraća u četvrtom gemu. Break za pobjedu i četvrtfinale Fognini pravi u devetom gemu.

Krajan: Razočarani smo

"Dobro sam otvorio meč, igrao sam dobar tenis, ali Fognini je zasluženo pobijedio", rekao je Dodig nakon poraza i dodao da je hrvatskoj Davis Cup reprezentaciji potrebno još igrača.

"Marin je mlad i može još gurati ovu reprezentaciju, ali bi nam trebao jedan mlađi igrač za parove."

"Razočarani smo, ali momci su dali sve od sebe. Marin je odigrao sjajan meč i Seppi nije imao šanse. Dodig nije bio spreman koliko i Fognini koji je propustio meč u petak. Fognini je odigrao stvarno dobar meč, ali najveća prednost mu je bila kondicija", smatra izbornik Željko Krajan.

Hrvatska će u rujnu razigravati za ostanak u Svjetskoj skupini.