"Bravo" naši bundesligaši: "Badelj je rupa HSV-a, a Pavlović najgori debitant od 1997."

MILANA BADELJA i Matea Pavlovića ugledni Kicker proglasio je praktično glavnim krivcima za katastrofalne poraze koje su njihovi klubovi doživjeli u 23. kolu Bundeslige.

HSV na gostovanju kod Hannovera teško stradao (1:5), a uz golaman Renea Adlera, najveći krivac za "petrardu" u mreži Hamburga upravo je Badelj, koji je dobio "šesticu", kojom Kicker kažnjava daleko najgore igrače na utakmici.

Kicker piše kako Badelj kao defenzivni veznjak u HSV-ovom "dijamantu" ostavlja prevelike rupe u obrani, ali i da u kreaciji momčad već mjesecima nema koristi od njega.

Badelj je korektor HSV-ove veze, iza Aoga i Skjellbreda na centru, te polušpice Van de Vaarta.

Neznatno manje loše od Badelja, prošao je Mateo Pavlović (5.5). Bivši branič Zagreba konačno debitirao za Werder, ali na najgorem mogućem gostovanu: Kod goropadnog Bayerna, nakon što je njegov klub gubio 0:2 i imao igrača manje.

Pavlović je odmah po ulasku dopustio Mariju Gomezu da mu pobjegne i asistira za 3:0, a samo dvije minute kasnije bio je dio obrane koja je primila i četvrti gol.

Kicker piše da je posljednji igrač s takvim učinkom na bundesligaškoj premijeri: Dva primljena gol u prvih šest minuta, bio Christian Rahn u svibnju 1997.

Osim Badelja i Pavlovića, jedini ocijenjeni hrvatski nogometaš u 23. kolu bio je Ivica Olić. Njegov je Wolfsburg odigrao je 1:1 u gostima kod Mainza. Olić je igrao do 34. minute, a tada je zbog isključenja Madlunga, morao izaći umjesto braniča Simona Kjaera. Dobio je ocjenu 3.5.