Huertas srušio Partizan u Blaugrani, Bogdanović bolji od Ukića

KOŠARKAŠI Barcelone teško su izborili pobjedu protiv Partizana 4. kolu Eurolige.

Dominirala je Barcelona u svojoj Blaugrani tri četvrtine, ali je u posljednjoj četvrtini dozvolila povratak Partizanu. U posljednju minutu se ušlo s 80:77, ali je tada goste u očaj tricom bacio Marcelinho Huertas, najbolji igrač utakmice. Postigao je Brazilac 24 koša i ostvario devet asistencija i pet skokova. Ante Tomić je igrao trinaest minuta i postigao četiri poena. David Bertans je sa 17 poena predvodio goste.

U derbiju kola Fenerbahce je sa 73:64 pobijedio Panathinaikos. Turska momčad je nakon 20 minuta igre imala trinaest poena prednosti, a tada je zaigrala još bolje i u posljednju četvrtinu ušla s nedostižnih 58:41. Bojan Bogdanović je postigao trinaest koševa za pobjedničku momčad, kao i Bo McCalebb. U momčadi iz Atene najbolji je bio Jonas Mačiulis s četrnaest poena, dok je Roko Ukić dodao jedanaest.

Jasmin Repeša je sa svojom Unicajom pobijedio Albu 67:62, a najbolji košarkaš u pobjedničkoj momčadi je bio Krunoslav Simon. Hrvatski reprezentativac je postigao dvanaest poena i ostvario sedam skokova i četiri asistencije. Luka Žorić je dodao sedam koševa.

Žalgiris nakon četiri kola zna samo za pobjede. U Kaunasu je u neizvjesnoj utakmici pao Milano s 92:87. Marko Popović je u dresu domaće momčadi postigao devet poena, a Mario Delaš je za dvije minute na parketu uhvatio jedan skok. Rok Stipčević je igrao šest minuta za Milano, a utakmicu je završio s istim učinkom kao i Delaš.

Efes je bez ozlijeđenog Stanka Baraća slavio u gostima kod Caje Laboral sa 76:64, a Real Madrid je na domaćem terenu svladao Cantu 80:66.