Juventus i Roma pobjedama otvorili novu sezonu Serije A

NAKON dugog ljetnog odmora počela je i posljednja od "liga petice", talijanska Serie A. U prve dvije utakmice pobjede su upisali branitelj naslova Juventus i lanjski doprvak Roma.

Juventus je u gostima kod Chieva slavio s 1:0, a jedini pogodak na utakmici bio je autogol Cristiana Biraghija već u 6. minuti.

Roma je na punom Olimpicu u napetom derbiju porazila Fiorentinu sa 2:0.

Domaćin je pritisnuo goste od početka, prijetili su Gervinho i Iturbe. U 23. minuti zaiskrilo je među igračima nakon oštrog prekršaja na Pjaniću na ulasku u šesnaesterac gostiju. Stevan Savić dobio je žuti karton, kao i Totti zbog prigovora. Slobodan udarac bio je na idealnih 18 metara točno ispred gola, Iturrbe je pucao preko gola. Samo pet minuta kasnije Roma je ipak povela. U 28. minuti Belgijac Nainggolan pogodio je sa desetak metara za 1:0.

Do poluvremena su prijetili Torosidis u 35., Gervinho iz odbijanca, a Totti udarcem iz šesnaesterca u 39. minuti, ali pucali su iznad gola.

Nakon sad vremena igre Fiorentina je dodala gas i zaprijetila preko Iličića i Babacara, ali Morgan de Sanctis na vratima Rome branio je sjajno. U nastavku su Gervinho i Adem Ljajić, koji je ušao s klupe, pokušavali povećati vodstvo, a Bjelokošćaninu je to uspjelo u 93. minuti zabivši za 2:0.

Dodajmo da je za Romu debitirao Ashley Cole, bivši igrač Arsenala i Chelseaja.

Ostali susreti 1. kola Serie A na programu u nedjelju.