Kaos u Torinu: Romi isključena dvojica, Juventus gazi prema naslovu prvaka

JUVENTUS je sa 3:0 porazio Romu u velikom derbiju za vrh Serije A. "Stara dama" pobjegla je na osam bodova prednosti, a Rimljani su utakmicu završili s devetoricom igrača.

U 17. minuti Carlos Tevez sjajnim je driblingom izigrao Rominu obranu u kaznenom prostoru gostiju, dodao Arthuru Vidalu koji je iz blizine zakucao za 1:0. Tri minute nakon odmora Bonucci je na asistenciju Pirla povisio na 2:0.

Roma je dobro stajala na terenu u prvom dijelu utakmice, držala je loptu u posjedu više od 60 posto vremena, a stvorila je i više prilika od "bianconera", ali Totti, Pjanić, Gervinho i Ljajić Buffona nisu uspjeli slomiti. Iskusni vratar upisao je četiri velike obrane, prije nego je uslijedio potpuni slom gostiju.

Kaos je zavladao na terenu i tribinama petnaestak minuta prije kraja utakmice. U 75. minuti Daniele De Rossi je zbog još jednog žestokog starta u nizu dobio crveni karton. Morgan de Sanctis odličnom je reakcijom skinuo udarac Chiellinija u rašlje iz slobodnjaka minutu kasnije, a u 77. je pocrvenio i Leandro Castan jer je rukom na gol-liniji spriječio siguran pogodak.

Roma je ostavljena s devetoricom, a iz penala je Mirko Vučinić lako zabio za 3:0 i veliko slavlje Juvea.

Fiorentina dostigla Napoli na trećem mjestu

Fiorentina je nešto ranije sa 1:0 porazila Livorno, a pogodak odluke zabio je Gonzalo Rodriguez u 66. minuti. Hrvatski napadač Ante Rebić odgledao je utakmicu s klupe. Domaći su pobjedom pobjegli Interu na četvrtom mjestu na pet bodova prednosti (imaju 36 koliko i Napoli). Inter u ponedjeljak igra u Rimu protiv Lazija, a Napoli dočekuje Sampdoriju.

Raspoloženje među "violama" pokvarila je nova ozljeda Giuseppea Rossija, koji je u 71. minuti morao izaći iz igre. Čini se kako je pred njim nova duga pauza jer prema prvim informacijama radi se o ligamentima desnog koljena.

Chievo i Cagliari odigrali su 0:0, a gosti su u Veroni promašili penal u 66. minuti.