Nadal izgubio u finalu od 73. tenisača svijeta!

RAFAEL NADAL izgubio je u finalu ATP turnira u čileanskom Vina del Maru od Argentinca Horacia Zeballosa rezultatom 6:7, 7:6, 6:4. Argentincu, inače 73. igraču svijeta, bilo je to drugo finale u karijeri, a pobjeda protiv Nadala bila mu je prva protiv tenisača iz TOP 10.

"Meni je bila čast što sam uopće igrao protiv Nadala! Nosit ću ovo finale zauvijek u sjećanju", rekao je Zeballos, dok je Nadal poručio:

"Zeballos je bio bolji i tu nema dvojbe, ali moram reći da nisam bio na pravoj razini.", rekao je Španjolac, koji se vratio na teniske terene nakon pet mjeseci pauze.

"Kralj zemlje" prošetao se do finala turnira, a sve je išlo po planu za Španjolca u prvom setu. Ipak, do velikog preokreta dolazi u drugom setu kada je Nadal izgubio u tie-breaku. U treći set Nadal je ušao nervozno, dok je Zeballos smireno tražio svoju šansu, koja se ukazala pri rezultatu 5:4.