Rijeka uvjerljiva protiv Zagreba, majstorski gol Tomasova

RIJEKA je u utakmici 28. kola HNL-a pobijedila Zagreb sa 4:1 na Kantridi.

Izabranici Matjaža Keka bez većih problema obračunali su se s gostima iz Kranjčevićeve, koji su na krilima raspoloženog vratara Livakovića izdržali do 38. minute. Tada je Tomečak nakon proigravanja Balaja lijevom nogom s deset metara matirao Livakovića za slavlje četiri tisuće navijača.

Četiri minute kasnije Radošević je glavom presjekao loptu koja se odbila do Balaja koji je pogodio dalji kut i povećao vodstvo domaćih. Albanski napadač nastavio je svoj sjajan niz - zabija na svakoj utakmici na Kantridi.

Tomasov sjajnim golom potvrdio pobjedu Riječana

Nada za goste pojavila se u 57. minuti nakon što je Leovac skrivio jedanaesterac, a Jurendić bio siguran s bijele točke. Međutim, samo 100-tinjak sekundi kasnije Mitrović je glavom poslije ubačaja iz kuta zabio za 3:1.

Najljepši trenutak na utakmici dogodio se osam minuta prije kraja kada je Tomasov primio loptu na 30 metara, sjajno se riješio nekoliko čuvara i smireno prevario Livakovića.

Pobjedom se Rijeka učvrstila na drugom mjestu s dvanaest bodova manje od vodećeg Dinama, dok je Zagreb šesti.