Slaven ostao prvoligaš domaćom pobjedom protiv Cibalije

SLAVEN BELUPO ostao je u Prvoj HNL nakon što je u uzvratnom susretu doigravanja za popunu lige u Koprivnici pobijedio Cibaliju 2:1. U prvoj utakmici u Vinkovcima bilo je 2:2, pa je Slaven i dalje prvoligaš.

Slaven Belupo je uspio i 18. sezonu zaredom ostati prvoligaš, a svi golovi pali su u prvom dijelu, dok je u nastavku Cibalia nastojala doći do izjednačenja i produžetka, ali drugoplasirana momčad Druge HNL nije uspjela.

Cibalia je povela u 22. minuti fantastičnim udarcem Luke Muženjaka, koji je s više od 30 metara pogodio same rašlje domaćih vrata. Slaven Belupo je izjednačio već nakon dvije minute kada je Ivan Fuštar iz voleja pogodio kut vrata gostiju.

U 36. minuti pobjednički gol postiže Matias Delić koji je natrčao na odbijenu loptu i pogodio za konačnih 2:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade gostima je isključen Josip Milardović.

Iz Prve HNL ispao je 12., posljednjeplasirani Hrvatski dragovoljac, a kao prvak Druge lige u Prvu se vratio Zagreb.