Spektakl u Michiganu: United pred rekordnim brojem gledatelja pobijedio Real

U MICHIGANU je večeras ispisana povijest američkog nogometa. Više od 109 tisuća navijača gledalo je prijateljsku utakmicu Reala i Uniteda (1:3).

U najposjećenijoj nogometnoj utakmici u američkoj povijesti Real je od prve minute zaigrao s Modrićem i Baleom, ali ne i najboljim nogometašem svijeta Ronaldom.

Engleska momčad je protiv takvog Reala dominirala, stvarala prilike i povela u 21. minuti kada je Young završio prekrasnu akciju Fletchera, Rooneya i Welbecka. Međutim, samo šest minuta kasnije Real se vratio zahvaljujući fantastičnom Baleu. Velšanin je najprije izborio jedanaesterac, a zatim ga i sam realizirao za izjednačenje.

Na poluvrijeme se, ipak, otišlo vodstvom Uniteda. Young je ubacio loptu u kazneni prostor, Rooney je promašio i tako prevario Casillasa. I u drugom dijelu je United bio bolja momčad, Chicharito je promašio tri, a Zaha dvije prilike. S druge strane je pokušavao samo Bale čiji su udarci iz slobodnjaka završili pored gola.

Pobjedu Uniteda protiv europskog prvaka potvrdio je Chicharito deset minuta prije kraja. Sjajno je zabio u padu glavom na ubačaj Kagawe.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real, a navijači u Michiganu dočekali su i Ronalda koji je dobio priliku u posljednjih 15 minuta, no nije uspio spasiti Real poraza.