Totti s dvije majstorije odlučio derbi s Fiorentinom

NA OTVARANJU 16. kola Serije A Roma je u derbiju na Olimpicu pobijedila Fiorentinu 4:2.

Leandro Castan zabio je u 7. minuti za vodstvo Rimljana, Roncaglia je u 14. izjednačio, a pet minuta kasnije Francesco Totti zabio je za 2:1. U 45. je Romin kapeta dodao još jedan gol za povećanje vodstva, a El Hamdaoui je na otvaranju drugog dijela vratio neizvjesnost. Tek u 89. minuti domaći su potvrdili pobjedu, Totti je asistirao, a Osvaldo zabio za 4:2.

Roma je pobjedom preskočila Fiorentinu na četvrtom mjestu sa 29 bodova, šest manje od vodećeg Juventusa koji ima utakmicu manje. Trećeplasirani Inter ima samo bod prednosti.

U ranijoj utakmici Atalanta je pobijedila Parmu s 2:1. Denis i Peluso donijeli su vodstvo Atalanti, Amauri je u 45. smanjio, no u drugom dijelu Parma je promašila svoje prilike i nije bilo promjene rezultata.