Wengerova 1000. utakmica završila debaklom: Chelsea zabio Arsenalu šest golova!

JOSE MOURINHO ostvario je novu, veliku pobjedu nad Arseneom Wengerom. Iskusni Francuz doživio je pravi debakl u svojoj 1000. utakmici na klupi Topnika. Chelsea je u londonskom derbiju ponizio Arsenal s ogromnih 6:0!

Jose Mourinho i dalje ima savršen skor protiv Wengera. Od 11 međusobnih okršaja, Mou je slavio šest puta, dok je pet susreta završeno bez pobjednika. Spomenimo kako je ovo najveća pobjeda Chelseaja pod vodstvom Portugalca, a istovremeno ovaj poraz Arsenala spada među najveći poraz u povijesti kluba, onaj protiv Manchester Uniteda kada su izgubili 8:2.

Mourinho je bio u pravu

Sudbina se narugala sirotom Arseneu Wengeru jer je u 1000. utakmici na klupi Arsenala za protivnika dobio Chelsea, predvođen Mourinhom za kojeg Francuz nikada nije imao lijepe riječi i obratno. "Pod Wengerom, Arsenal nije osvojio trofej od 2005. godine. Osam godina bez trofeja, e to vam je neuspjeh. Wenger je specijalist u tome. Da sam ja osam godina bez trofeja u Chelseaju, nikada se više ne bih vratio u London. Ja nisam navikao na neuspjeh", govorio je Mourinho o svom velikom trenerskom rivalu sredinom veljače, a nakon 90 minuta utakmice i rezultata 6:0, navijači Chelseaja rugali su se Topnicima i njihovom menadžeru upravo tim riječima: "Specijalist za neuspjeh".

Ovim zbilja neugodnim porazom Arsenal se vrlo vjerojatno oprostio od osvajanja naslova prvaka Engleske, samo dan nakon što je Wenger produljio ugovor. "U osam godina morate nešto osvojiti, morate stvoriti momčad. Meni ne treba ugovor od osam godina, nego samo od četiri i onda je na vlasniku da odluči hoće li mi ponuditi novi ili ne. Odnosno, na njemu je da odluči jesam li ga zaslužio", govorio je poput proroka Mou. Osam godina bez naslova, pitanje je samo koliko će dugo navijači Arsenala to trpjeti.

Poraz koji će Arsenal dugo pamtiti

Što se tiče utakmice, za Arsenal sve je krenulo nizbrdo odmah u 5. minuti. Schurrle je krenuo prema Arsenalovom kaznenom prostoru i produljio loptu na desno za Eto'a, koji se sjurio s krila, ušao u šesnaesterac i sjajno opalio u donji lijevi kut Arsenalova gola!

Dvije minute kasnije, rezultat se ponovno mijenjao. Asistent za prvi pogodak, Andre Schurrle, preciznim je udarcem s vrha šesnaesterca pogodio mrežu Arsenala za 2:0. Nove nevolje snašle su Topnike u 17. minuti kada je Alex Oxlade-Chamberlain skrivio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac utakmice Andre Marriner u svlačionicu je potjerao nedužnog Kierana Gibbsa i pokazao na bijelu točku. Nemilosrdni krvnik bio je Belgijac Eden Hazard. Vodstvo od 3:0 dalo je krila Mourinhovim igračima, koji su se poigravali s desetoricom igrača Arsenala. Polako su pleli mrežu oko njihovog gola, a u 42. minuti ponovno su udarili. Torres je probio desnu stranu protivničke obrane, a zatim centrirao u peterac gdje se ukazao Oscar.

U drugom poluvremenu bilo je samo pitanje vremena kada će Arsenal ponovno primiti gol. Dogodilo se to vrlo brzo. U 66. minuti Oscar je fino nanišanio s vrha šesnaesterca, a zahvaljujući lošoj intervenciji Szczesnyja lopta je završila u mreži. Mourinho se odlučio smilovati Wengeru te je umjesto dvostrukog strijelca na teren poslao Mohameda Salaha, ali Egipćanin se htio dokazati svom menadžeru te je u 71. minuti zabio za konačnih 6:0.

Do kraja utakmice navijači Chelseaja sprdali su se s Arsenalom. Svako ispucavanje Szczesnyja ili dodavanje Rosickog nagrađivali su gromoglasnim aplauzom, a Wenger je samo nemoćno sjedio i gledao veliki debakl svoje ekipe.

CHELSEA - ARSENAL  6:0 (5' Eto'o, 17' Hazard, 7' Schurrle, 42' 66' Oscar 71' Salah)