ZAVRŠENA je prva utakmica 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Pred 18.000 gledatelja na Badenova-Stadionu Bayer Leverkusen je savladao domaći Freiburg s 1:0.

Odlučujući trenutak susreta dogodio se već u drugoj minuti kada je svoj premijerni ovosezonski gol zabio bivši kapetan "Elfa" Michael Ballack. Učinio je to iz neposredne blizine nakon asistencije Manuela Friedricha.

U nastavku susreta Freiburg je bio opasnija momčad na travnjaku, ali nije uspijevao matirati vratara "apotekara" Bernda Lena. Bayer je tako došao do pete ovosezonske pobjede, treće gostujuće, a s nova tri boda preskočio je barem privremeno Hoffenheim na osmom mjestu ljestvice. Freiburg je ostao prikovan za samo začelje s tek sedam bodova na kontu.

Ballack slomio nos

Dodajmo kako je Ballack vrlo je vjerojatno slomio nos, a točnu dijagnozu postavit će klupska liječnička služba nakon pretraga.

"Izgleda loše, kao da je Michael slomio nos", komentirao je trener "apotekara" Robin Dutt koji je Ballacka povukao iz igre u 65. minuti.

Inače, ovo je bio Ballackov prvi bundesligaški gol od 13. svibnja 2006. godine kada se upisao u strijelce kao igrač minhenskog Bayerna.