Barcelona razbila Levante, ali će biti izbačena iz kupa

BARCELONA je u uzvratnoj utakmici osmine finala španjolskog kupa pobijedila Levante 3:0 i tako nadoknadila poraz 2:1 iz prve utakmice.

Barca je očekivano dominirala cijelu utakmicu koju je riješio Dembele s dva gola u 30. i 31. minuti. Messi mu je asistirao drugi, a u 54. minuti je zabio za konačnih 3:0 čime je došao do zbroja od 800 golova i asistencija za Barcelonu.

No, Barci ta pobjeda najvjerojatnije neće ništa značiti jer će je španjolski savez izbaciti iz natjecanja zbog nevjerojatne administrative pogreške iz prve utakmice. U početnoj postavi je tad bio mladi Juan Brandariz koji nije imao pravo nastupa. Brandariz je zaradio suspenziju u nastupu za Barcelonu B, a pravila kažu da se suspenzija mora odslužiti prije nego što igrač nastupi za prvu momčad.

Zbog slične pogreške je iz kupa 2015. godine izbačen i Real. Na utakmici protiv Cadiza u sastavu je imao Denisa Čeriševa koji je još iz doba igranja u Villarrealu imao tri žuta kartona koje su u Madridu previdjeli.