Šokirao je Argentinu na prošlom SP-u. Sad preuzima klupu protivnika Hrvatske?
GANSKI nogometni savez započeo je pregovore s francuskim trenerom Hervéom Renardom o preuzimanju izborničke klupe uoči Svjetskog prvenstva 2026. godine. Renard, trenutni izbornik Saudijske Arabije, navodno želi napustiti tu poziciju, što je potaknulo Ganu na akciju nakon što je u ožujku smijenjen dotadašnji izbornik Otto Addo, pišu francuski list L'Équipe i saudijski Al-Youm.
Prema pisanju L'Équipe, Hervé Renard želi napustiti klupu saudijske reprezentacije prije početka Svjetskog prvenstva jer smatra da u trenutnim okolnostima teško može postići uspjeh. List navodi da Ganski nogometni savez razmatra angažiranje francuskog trenera kao nasljednika Otta Adda, koji je smijenjen s dužnosti ovog ožujka, manje od dva i pol mjeseca prije početka svjetske smotre.
Gana uspostavila kontakt, ali čeka
Saudijski list Al-Youm potvrđuje ove napise i otkriva da je Ganski nogometni savez iznimno zainteresiran za dovođenje francuskog stručnjaka. Navode da je komunikacija s Renardom već započela, iako zasad samo preko njegovog agenta, kako bi se ispitao njegov stav o mogućem preuzimanju Gane.
Službeni pregovori još nisu započeli. Čeka se stav Nogometnog saveza Saudijske Arabije jer Renardov ugovor vrijedi do lipnja sljedeće, 2027. godine.
Mogući povratak nakon 18 godina
Renard je svoju trenersku karijeru u Africi započeo upravo u Gani, gdje je od 2007. do 2008. godine radio kao pomoćnik francuskom izborniku Claudeu Le Royu. Ta je suradnja završila smjenom cijelog stručnog stožera.
Bio je i izbornik Zambije, Angole, Obale Bjelokosti i Maroka, a kao trener radio u Sochauxu, Lilleu... Sa Zambijom i Obalom Bjelokosti osvojio je Afrički kup nacija, a kao izbornik Saudijske Arabije izveo šok na prošlom Svjetskom prvenstvu kad je njegova momčad svladala Argentinu 2:1. Lionel Messi i njegova reprezentacija kasnije su otišli do svjetskog naslova.