"Broz je Interov režiser": Gazzetta nahvalila Brozovića i kritizirala Perišića

INTER je sinoć u 222. gradskom derbiju pobijedio Milan 1:0 i vratio se na treće mjesto Serie A. Jedini gol na utakmici zabio je Mauro Icardi u 92. minuti nakon velike pogreške Gianluigija Donnarumme koji je potpuno nepotrebno izašao na centaršut i poklonio Argentincu gol.

Inter je bio bolji cijelu utakmicu, ali mu je na ruku išao i Milan koji je odigrao ispod svakog kriterija i pomalo nezasluženo bi bilo da su Rossoneri osvojili bod. Od prve minute na terenu su bila sva trojica hrvatskih nogometaša u redovima Intera, a definitivno najbolji od njih i jedan od najboljih na terenu općenito bio je Marcelo Brozović.

Interova veznjaka bilo je po cijelom terenu, oduzeo je sedam lopti i uz Icardija sigurno bio prvo ime u Spallettijevoj momčadi. Tako smatra i Gazzetta dello Sport koja mu je dala ocjenu 6,5 te je uz Vecina i Icardija bio najbolje ocijenjeni igrač susreta.

"Ako Inter ima režisera-diplomca kojeg taj klub zaslužuje, onda je Hrvatova diploma sasvim dovoljna. Opet je radio svoj posao", stoji u kratkom opisu.

Pomalo iznenađujuće lošu ocjenu dobio je Ivan Perišić koji je uz Vrsaljka bio među boljim igračima u prvom poluvremenu. Svaka lopta je išla na njega, ali vidjelo se da ima problema s ozljedom zbog koje je i izašao iz igre u 69. minuti.

"Tu i tamo bi se pojavio na utakmici, a jedini ozbiljniji pokušaj glavom mu je obranio Donnarumma. Premalo", kritizirali su Talijani Perišića i dali mu ocjenu 5.

Pretjerane pohvale nije dobio ni Šime Vrsaljko koji je odigrao odličnu utakmicu. Svaki njegov prodor prema naprijed, iako ih nije bilo puno, je bio jako opasan, a dobro je izvodio i kornere. No, poslovično škrta na ocjenama Gazzetta dello Sport se s time ne slaže.

"S obzirom na to koliko je Calhanoglu bio loš, morao je pokazati više u napadačkim akcijama. No, zadovoljio se time da čuva leđa igračima koji idu prema naprijed pa ja tako za gol s njegove strane ubacio Vecino", stoji u tekstu uz šesticu Vrsaljku.