BROZOVIĆ ODVEO INTER U LIGU PRVAKA Perišić licem zabio autogol

U LUDOM derbiju zadnjeg kola Serie A Inter je preokretom izborio pobjedu 2:3 kod Lazija i skočio na četvrto mjesto koje nosi Ligu prvaka sljedeće sezone.

U dramatičnoj posljednjoj utakmici sezone susreli su se izravni rivali za plasman u najjače klupsko natjecanje. Lazio je imao tri boda prednosti i nije smio izgubiti, dvaput je vodio, ali na kraju preokretom izgubio i utakmicu i mjesto u Ligi prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je pomogao Laziju doći do vodstva. U 9. minuti Crnogorac Adam Marušić opalio je s ruba šesnaesterca i pogodio Perišića u lice, a lopta se odbila u gol za 1:0.

U 29. minuti D`Ambrosio je izjednačio i probudio nade gostiju, ali samo nakratko. Anderson je u 41. minuti vratio prednost Laziju.

U 78. minuti Icardi je s bijele točke zabio svoj 29. prvenstveni gol sezone za 2:2 i tako vratio Inter u igru. Icardi i Laziov Ciro Immobile izjednačeni su na vrhu ljestvice strijelaca.

Minutu kasnije Lazio je ostao s igračem manje nakon isključenja Lulića zbog drugog žutog kartona, a u 81. minuti Inter je zabio novi gol za potpuni preokret.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović sjajno je ubacio iz kornera, a Vecino zabio za konačnih 2:3.

Brozović je ubacio iz kornera iz kod pogotka za 1:1, a i iznudio je isključenje Senada Lulića koji je srušio hrvatskog veznjaka i dobio crveni karton.

Inter se s tri boda izjednačio s Laziom na 72 boda, Rimljani imaju bolju gol razliku, ali Inter je jači u međusobnim ogledima s 0:0 kod kuće i nedjeljnih 2:3 na Olimpicu i zato je završio na četvrtom mjestu.

LAZIO - INTER  2:3