HRVATSKI NOGOMETAŠI

Ćaleta-Car sukrivac kod oba gola za ispadanje Marseillea iz Liga kupa

MONACO - MARSEILLE 2:1 u trećem kolu Liga kupa.

Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu za goste koji su porazom ispali iz natjecanja. Stoper, povratnik u seniorsku reprezentaciju Hrvatske, loše je reagirao kod oba gola suparnika.

Obrani Marseillea nije pomoglo ni što protiv nje nije igrao ove sezone superefikasni Monacov prvi napad Ben Yedder-Slimani, kao ni to što je nastupila s tri stopera. Osim Ćaleta-Cara, gol su trebali čuvati još Kamara i Sakai.

Prvi gol Marseille je primio u 25. minuti, postigao ga je Jean-Kevin Augustin. Pokupio je centaršut Rubena Aguilara, lako okrenuo naivnog Kamaru, a nakon što mu je suparnik prošao suigrača, Ćaleta-Car je zakasnio u bloku pa je pokraj njega poentirao napadač koji nije zabio godinu dana.

Pet minuta kasnije Augustin puca iz daljine, golman Mandanda brani nogom, a na odbijanac natrčava Aguilar koji ispred Ćaleta-Cara zabija za 2:0.

Kao i toliko puta otkako je u Marseilleu, njegov hrvatski stoper zakasnio je s reakcijom i bio pogrešno postavljen, bez osjećaja za igru i prostor.

Do kraja je Marseille stigao samo smanjiti autogolom Benjamina Lecomtea.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku Monacovih golova i reakcija Ćaleta-Cara u tim prilikama možete pogledati OVDJE i OVDJE.