KVALIFIKACIJE ZA EURO

ČEŠKA - KOSOVO 2:1 Česi na Euru, Kosovo ide u dodatne kvalifikacije

ČEŠKA je u predzadnjoj utakmici kvalifikacija za Euro pobijedila Kosovo 2:1 i plasirala se na Europsko prvenstvo.

Česi su bili puno bolji cijelu utakmicu, a sredinom prvog poluvremena nije im dosuđen čisti kazneni udarac da bi Kosovo u 50. minuti povelo krasnim golom Nuhiuja.

Domaćini su nastavili s pritiskom, a Soucek je konačno zabio u 67. minuti, ali njegov gol je poništen zbog vrlo sumnjivog prekršaja u napadu. Pravda je zadovoljena četiri minute kasnije kad je Alex Kral s 20 metara pogodio za 1:1.

Isti igrač je ubrzo promašio veliku šansu, onda su i Jankto i Ondrašek pogodili gredu, da bi vrijednu pobjedu Česima svojim drugim golom na utakmici osigurao Kral u 79. minuti.

Češka će u zadnjem kolu igrati nevažnu utakmicu u Bugarskoj, a Kosovo će svoju šansu tražiti u dodatnim kvalifikacijama koje je osigurao osvajanjem svoje skupine u Ligi nacija. Na "Final Fouru" skupine D Lige nacija sigurno će igrati Gruzija, Kosovo i Bjelorusija, a četvrti sudionik bit će najvjerojatnije Sjeverna Makedonija, koja ima još teoretske šanse za izravni plasman.

Ispadnu li Makedonci iz kvalifikacija i uđu u dodatne, parovi polufinala tog mini-turnira najvjerojatnije će biti Gruzija - Bjelorusija i Sj. Makedonija - Kosovo. Plasirali se Makedonija izravno, u baraž ulazi Luksemburg. "Final Four" igra se od 26. do 31. ožujka sljedeće godine. Domaćin Final Foura odredit će se ždrijebom.