Dario Šarić svojom jedinom tricom na utakmici gurnuo Philadelphiju prema pobjedi

DARIO ŠARIĆ postigao je možda i ključan koš u pobjedi svoje Philadelphije nad Torontom 117:111.

Hrvatski reprezentativac je u pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Toronto Raptorsa sudjelovao s 11 poena (šut za dva 2-5, trica 1-5, slobodna bacanja 4-4), sedam skokova te po jednom asistencijom, osvojenom loptom i blokadom za 33 minute provedene na terenu.

Kada je pogodio tricu iz kuta za vodstvo svoje momčadi 107:101 2:14 prije kraja, odbijen je nalet gostiju iz Toronta koji su zaprijetili velikim preokretom u četvrtoj četvrtini.

Sixersi su u trećoj četvrtini izgradili prednost od 21 poena, no slabo odigranom posljednjom dionicom, u kojoj su izgubili velik broj lopti, dopustili su Raptorsima da na ulasku u posljednje tri minute smanje na 102:101. Ipak, tada je prvo Ben Simmons poentirao nakon prodora pod obruč, a onda je i 23-godišnji Šibenčanin iz svog petog pokušaja pogodio svoju prvu i jedinu tricu na utakmici.

Šarić je pogodio i oba slobodna bacanja 6,5 sekundi prije kraja dvoboja kojima je postavio konačni rezultat.

Philadelphia nije gubila ni u jednom trenutku susreta, a za novu pobjedu najzaslužniji je bio Joel Embiid s 34 poena i 11 skokova, T.J. McConnell je s klupe dodao učinak karijere od 18 poena i osam asistencija, dok je DeMar DeRozan ubacio 24 poena za Toronto.

Sixersi su sada na 50-postotnom učinku od po 20 pobjeda i poraza te drže deveto mjesto u Istočnoj konferenciji, prvo koje ne vodi u doigravanje, dok su Raptorsi s 29-13 drugi na Istoku.