Dinamo pobijedio bez Olića, u finalu s Partizanom

PRED kraj švicarske turneje Dinamovci mogu odahnuti. Na turniru u Kriensu protiv istoimenog kluba Plavi su napokon pobijedili i to s rezultatom 2:0. Je li razlog pobjede neigranje Ivice Olića?

Naime, prije početka susreta trener Jurčević i Olić zaključili su kako je bolje da Olić ne igra jer se ne zna hoće li ostati u klubu. Olić smatra kako je bolje da se momčad uigrava bez njega. Prema izvoru Jutarnjeg lista, Jurčević je Olića želio staviti u momčad ali Olić je to odbio.

Kako god bilo, jedan od najboljih strijelaca nije uspio u dosadašnjim susretima zabiti gol, ali to je uspjelo momčadi kada je on bio na tribinama.

Najviše zaslužan za pobjedu Dinama je mladi kapetan Niko Kranjčar koji je napokon odigrao utakmicu u svom stilu. Upravo on zabio je oba pogotka za Plave.

U 23. minuti sa dvadesetak metara preciznim udarcem matirao je švicarskog vratara. Samo dvije minute kasnije na dodavanje Mitua ponovo je poslao loptu iza leđa vratara.

Uz Kranjčara izvrstan je bio i Da Silva koji je imao nekoliko lijepih prodora, no bez pogotka.

U drugom susretu beogradski Partizan je bio bolji od Luzerna 4:3. Prvi put nakon šest godina ponovo će se sastati Dinamo i Partizan, finale se igra u srijedu u 20.30 sati.