Dortmund i Marseille izborili finale kupa

NOGOMETAŠI Borussije Dortmund treću godinu uzastopce izborili su plasman u finale njemačkog Kupa nakon što su u polufinalnom susretu u Berlinu pobijedili Herthu 3:0.

Golove za uvjerljivu pobjedu postigli su Gonzalo Castro (20), Marco Reus (75) i Henrik Mhitarjan (83).

Borussija će u finalu igrati protiv Bayerna koji je u utorak u Munchenu pobijedio Werder 2-0. Oba gola za Bavarce postigao je Thomas Mueller (30, 71-11m).

Bayernu je to 21. plasman u finale nacionalnog kupa, a do sada je slavio rekordnih 17 puta, dok je Borussija tri puta osvojila Kup, a još četiri puta igrala u finalu.

Finale je 21. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Francuski kup: U finalu PSG i Marseille

Nogometaši Marseillea plasirali su se u finale francuskog Kupa zahvaljujući minimalnoj 1:0 (0:0) pobjedi na gostovanju kod drugoligaša Sochauxa u polufinalu.

Strijelac jedinog gola bio je Florian Thauvin u 49. minuti. Ovim je Marseille najavio izlazak iz krize koja traje gotovo tri mjeseca koliko ne znaju za pobjedu u prvenstvu, a prije par dana smijenili su i trenera.

Marseille će u finalu 21. svibnja na Stade de Franceu igrati protiv Paris SG-a koji je u utorak u prvom polufinalu svladao Lorient sa 1.0 (0:0).

Ruski Kup: Finale Zenit - CSKA

MOSKVA, 20. travnja 2016. (Hina) - U finalu ruskog nogometnog Kupa igrat će Zenit iz Sankt Peterburga i CSKA iz Moskve.

Zenit je u polufinalu kao izbacio Amkar iz Perma sa 4-3 boljim izvođenjem 11-eraca, nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, dok je CSKA na svom stadionu bio bolji od Krasnodara sa 3-1.

Finalna utakmica igrat će se 2. svibnja u Kazanu.