Fenerbahče na korak do osvajanja turskog prvenstva

Tekst: Totalsport

KOŠARKAŠI Fenerbahçea su poveli 3-1 u finalnoj seriji TBL doigravanja protiv Efes Pilsena. Za naslov prvaka im nedostaje još samo jedan pobjeda.

U četvrtak je Fenerbahçe dobio i drugu domaću utakmicu ovog finala, bili su bolji sa 85-79 od velikog suparnika i to nakon što su na sjajan način obavili posao u zadnjoj četvrtini.

Deset minuta prije kraja Efes Pilsen je imao vodstvo 62-54, ali nisu uspjeli izdržati završni udar domaćina. Fenerbahçe je dobio zadnji period ogleda 31-17, te su tako istanbulski košarkaši slavili pobjedu 85-79, a ona ih je dovela na mali korak do naslova. Za tri dana je Efes Pilsen domaćin petoj utakmici finala i ako tada Fenerbahçe ne uspije slaviti imat će meč-loptu pred svojim navijačima 2. lipnja.

Hrvatski košarkaš u redovima Fenerbahçea, Roko Leni Ukić, je ovom prilikom bio nešto mirniji, pa je za 31 minutu na parketu postigao osam poena, uz samo jednu asistenciju i skok. Za dva poena je gađao 1-2, za tri poena 1-4, a s linije slobodnih bacanja 3-3. Sa 14 poena je najbolji strijelac bio Terence Greer, dok je Emir Preldžić dodao 13.

Hrvat na drugoj strani, Mario Kasun, je za 21 minutu postigao 13 poena uz tri skoka. Iz igre je gađao 5-6 i sa linije slobodnih bacanja 3-6. Najbolji je kod poraženih bio Charles Smith sa 16 poena i 10 skokova.