Dahl-Olsen 78', 85'
17' Šimić
44' Hodža
75' Beljo
92' Ljubičić
Hrvatska u drami pobijedila Farske otoke na početku kvalifikacija za U-21 Euro
HRVATSKA je na gostovanju pobijedila Farske otoke 4:2 u prvoj utakmici skupine G kvalifikacija za U-21 Europsko prvenstvo 2025. u Slovačkoj. Farskim otocima ovo je prvi poraz nakon slavlja nad Bjelorusijom (3:2) i remija s Andorom (2:2), dok je Hrvatska tek započela borbu za Euro. U skupini se također nalaze Portugal i Grčka.
Momčad izbornika Dragana Skočića povela je u 17. minuti. Mateo Lisica ubacio je s desne strane u kazneni prostor, a ondje je fantastično reagirao Roko Šimić, koji je iz prve usmjerio loptu u prvi kut, savladavši domaćeg golmana Arija Petersena. Veldin Hodža povećao je na 2:0 u 44. minuti, kada je lijepo pogodio lijevom nogom s dvadesetak metara.
Dramatična završnica
Dion Drena Beljo u 75. minuti pokušao je odigrati dupli pas sa suigračem, no lopta mu se spretno odbila od domaćeg braniča, nakon čega je mirno u ogledu jedan na jedan s Petersenom zabio treći gol Hrvatske.
Gutti Dahl-Olsen tri minute kasnije iskoristio je neopreznost Skočićevih izabranika i zabio za smanjenje vodstva, a zatim je u 85. poentirao za dramatičnu završnicu. Međutim Hrvatska nije samo sačuvala prednost, već je Marin Ljubičić u 92. minuti pogodio donji kut za konačnih 4:2, iako su obje reprezentacije mogle zabiti još pokoji pogodak.