SERIE A

INTER - EMPOLI 2:1 Inter se spasio u infarktnoj utakmici i ugurao se u LP

NOGOMETAŠI Intera su u zadnjem kolu Serie A pobijedili Empoli 2:1 i osigurali plasman u Ligu prvaka.

U zadnjem kolu Inter, Atalanta i Milan bili su u igri za preostala dva mjesta koja vode u Ligu prvaka, a Milan je bio u najlošijoj situaciji s bodom manje od konkurenata.

Inter je u prvom poluvremenu potpuno dominirao, ali nije mogao probiti nevjerojatnog Empolijeva golmana Dragowskog. Nerazzuri su uputili osam udaraca u okvir njegova gola, ali je čudesni Poljak sve skinuo.

Domaćini su konačno poveli u 51. minuti krasnim golom Keite Baldea, a deset minuta kasnije Mauro Icardi je imao priliku riješiti utakmicu. Dragowski je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, ali se iskupio tako što je Argentincu obranio penal.

Kazna za promašaj stigla je u 76. minuti kad je Traore izjednačio nakon krasne akcije. Gol je šokirao prepuni San Siro, ali samo pet minuta kasnije Radja Nainggolan je odbijenu loptu pospremio u prazan gol za 2:1.

Inter je bio jednom nogom u Ligi prvaka, ali je nevjerojatno nonšalantnom igrom u obrani umalo sve upropastio. U 90. minuti Empoli je s pet igrača izašao pred Handanoviča, a Škriniar je u želji da izbije loptu pogodio vlastitu gredu. U sljedećem napadu Handanović je skinuo čisti zicer Salihu Ucanu.

Iz kontre je Keita izašao sam pred Dragowskog, ali je Poljak skinuo i njegov udarac. Empoli je duboko u sudačkoj nadoknadi jurnuo po izjednačenje, na korner je otišao i Dragowski, a Brozović je krenuo na prazan gol. Pogodio ga je s centra, ali je sudac nakon konzultiranja VAR-a poništio gol zbog prekršaja na Empolijevu golmanu na centru.

Gosti su imali još jedan napad i stvorili su još jednu izglednu priliku, ali je na drugoj stativi Farias zakasnio na ubačaj, nakon čega je sudac u devetoj minuti nadoknade svirao kraj.

Atalanta je pobijedila Sassuolo 3:1, a Milan u gostima SPAL 3:2, no to mu nije bilo dovoljno za Ligu prvaka. Rossoneri će sljedeće sezone igrati u Europa ligi.