Inter se lako obračunao s Regginom i opet pobjegao Juventusu

NOGOMETAŠI Intera održali su sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus. Na San Siru je momčad Josea Mourinha lako pobijedila Regginu 3:0 u utakmici 28. kola.

Može se reći da je pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon deset minuta igre kada je Inter vodio 2-0 pogocima Estebana Cambiassa i Zlatana Ibrahimovića. Do kraja utakmice Šveđanin je postigao još jedan pogodak za potvrdu pobjedu, a isto tako je došao do brojke od 19 pogodaka ove sezone u Seriji A, što ga zajedno s Marcom di Vaijom iz Bologne čini najboljim strijelcem lige.

Genoa i Fiorentina su pobjedama nastavili utrku za četvrtim mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a zbog subotnjeg poraza Rome su odmakli na ljestvici rimskoj momčadi.

Genoa je pobijedila na svom terenu Udinese 2:0, čime je došla do devete pobjede u 14 domaćih utakmica. Hrvatski nogometaš Ivan Jurić odigrao je opet svih 90 minuta, te je kao i uvijek bio najradišniji čovjek u domaćem veznom redu.

Prvi pogodak je Sculli postigao glavom, okrenut leđima prema vratima (nešto poput Caniggije na SP 1990. godine kada je postigao pogodak Italiji), a situaciju je definitivno razriješio Argentinac Milito u sudačkoj nadoknadi.

Fiorentina je, kako su se već isprakticirali, pobijedila s minimalnih 1:0 Sienu u toskanskom derbiju. Jedini strijelac je bio Adrian Mutu.