Islandski mediji tuguju nakon pobjede Hrvatske: Veliko razočaranje
HRVATSKI rukometaši otvorili su drugi krug Europskog prvenstva pobjedom 30:29 protiv Islanda u prvoj utakmici skupine II i time napravili veliki korak prema polufinalu turnira. Island je prije početka turnira proglašen favoritom za plasman u polufinale Eura uz Švedsku iz "hrvatskog" dijela kostura.
Zvonimir Srna bio je proglašen igračem utakmice nakon šest postignutih pogodaka, no najbolji strijelac Hrvatske bio je Mateo Maraš koji je zabio sedam pogodaka. Maraš je utakmicu protiv Švedske gledao s tribina, a večeras je krenuo u početnoj sedmorci i odigrao briljantno. Kod poraženih su Omar Ingi Magnusson i Odinn Thor Rikhardsson zabili po osam pogodaka.
Islanđani tuguju
Hrvatski rukometaši su tako drugo veliko natjecanje u nizu nanijeli težak poraz Islandu u ključnoj utakmici. Podsjećamo, Island je u drugom kolu druge faze prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva imao priliku izboriti polufinale slavljem protiv Hrvatske te bi time izbacio Hrvatsku s turnira. Hrvatska je slavila 32:26 i napravila važan korak prema finalu.
Hrvatska i Island odigrali su 10 utakmica na velikim natjecanjima u posljednjih 16 godina, a Island je ostvario tek jednu pobjedu i jedan remi, dok je Hrvatska slavila osam puta. Današnji poraz donio je tugu na Islandu, a o tome svjedoči i naslov islandskog Visira, koji je izvještaj utakmice naslovio s "Još jedan gorak poraz od Hrvata".
Isti portal je u jednom od tekstova naslova "Poraz na dan poljoprivrednika" naglasio da je Hrvatska pobijedila Island na Bóndadagurinn, odnosno Dan poljoprivrednika i muževa koji se slavi u toj zemlji. Portal DV imao je nešto kraći izvještaj uz naslov "Veliko razočaranje u Malmöu"
Hrvatska se izjednačila sa Švedskom, Slovenijom i Islandom s dva boda na kontu, dok Mađarska i Švicarska nemaju bodove. Izabranici Dagura Sigurdssona sljedeću utakmicu igraju u nedjelju od 20.30 protiv Švicarske. Nakon toga slijede dvoboji protiv Slovenije u utorak od 18 sati, a dan kasnije protiv Mađarske u istom terminu.