Italija slomila Švedsku, Eder junak Azzurra

ITALIJA je prekrasnim golom Edera u 88. minuti svladala Švedsku s 1:0 i plasirala se u osminu finala Europskog prvenstva. Težak susret u skupini E Azzurri su riješili u samom finišu, kada je naturalizirani napadač sjajno prošao pored tri igrača Švedske i majstorski pogodio za veliku pobjedu momčadi s Apenina.
Dosadna taktička bitka

Od velikog dvoboja u prvom poluvremenu nije bilo ništa. Taktička bitka, mnogo prekršaja i ni jedan opasan udarac potpisali su prvih 45 minuta u Toulouseu. Talijanska obrana zaustavila je Zlatana Ibrahimovića, dok je na drugoj strani samo Alessandro Florenzi pokušao, no njegov udarac je u 10. minuti lako obranio vratar Andreas Isaksson.

Talijani se povukli, Šveđani bez ideje

Prvi dio ponudio je pravu nogometnu uspavanku, u kojoj su se Talijani koncentrirali na obranu i kontru, koju nisu dočekali, dok su Šveđani dodavali oko centra, ali nisu uspjeli uputiti ni jedan udarac u okvir gola Azzurra tijekom cijelog susreta, baš kao ni protiv Republike Irske.

Po sedam prekršaja napravile su dvije momčadi. Švedska je imala dva kornera, ali i 273 dodavanja (232 uspješna), a Italija 195, od kojih je 158 završilo gdje treba.
Obrana Juventusa vezala Ibru, Parolo pogodio prečku

Nije se mnogo toga promijenilo ni u drugom poluvremenu. Momčadi su čuvale svoj gol, a obrana Juventusa vezala Zlatana Ibrahimovića, bez kojeg je Švedska bila bezopasna po gol Buffona. Međutim, kako je utakmica išla prema kraju tako su probuđeni Azzurri krenuli naprijed po pobjedu.

U 81. minuti su propustili priliku utakmice. Emanuele Giaccherini centrirao je s lijeve strane na drugu vratnicu, gdje je Marco Parolo s pet metara glavom pogodio prečku. Bila je to najbolja prilika na cijeloj utakmici. A onda...

Eder izmislio majstoriju za pobjedu

I kada se činilo da će težak dvoboj završiti remijem bez golova, ukazao se nevjerojatni Eder. Giorgio Chielini izveo je aut, Simone Zaza glavom spustio loptu do napadača Intera, koji je krenuo prema golu Švedske s lijeve strane, prošao tri igrača i s ruba šesnaesterca prekrasno pogodio desni kut za veliku pobjedu Talijana, drugu u Francuskoj.

ITALIJA - ŠVEDSKA 1:0

Tijek utakmice:

95' Kraj utakmice! Italija je svladala Švedsku i plasirala se u osminu finala.

90' Nova prilika za Italiju! Candreva je s desne strane šutirao, a Isaksson uspio obraniti i spasiti Švedsku!

88' GOOOOOL za ITALIJU! STRIJELAC je EDER! Naturalizirani Brazilac sjajno je krenuo prema golu Švedske, prošao pored tri igrača i majstorski pogodio za vodstvo Italije!

86' Marcus Berg mijenja Guidettija u napadu Švedske.

85' Stefano Sturaro ulazi u igru, izašao je Florenzi.

81' PRILIKA UTAKMICE ZA ITALIJU! Giaccherini je s lijeve strane poslao loptu na drugoj vratnici za Parola, koji je s šest metara glavom pogodio prečku! Bila je to najbolja šansa na utakmici!

79' Dvostruka izmjena kod Švedske. Emil Forsberg i Albin Ekad napuštju igru, a ulaze Jimmy Durmaz i Oscar Lewicki.

74' Thiago Motta zamijenio je De Rossija.

71' Ibrahimović je s metra promašio prazan gol! Međutim, napadač Švedske bio je u zaleđu, inače bi to bio promašaj prvenstva.

68' Daniele De Rossi dobio je žuti karton nakon prekršaja nad Kallstromom.

61' Simone Zaza ulazi u igru umjesto Pellea.

60' Parolo je morao bolje i brže reagirati na lijevoj strani. Previše je čekao s dodavanjem, pa je pokušaj Emanuelea Giaccherinija blokirao Kallstrom.

55' Ponovno je Parolo poslužio Candrevu na desnoj strani, ali je igrač Italije poslao loptu pravo u ruke Isakssona.

50' Tri kornera zaredom izvela je motiviranija Italija, no nije bilo veće opasnost pred golom rivala.

48' Marco Parolo je proigrao Edera na desnoj strani, napadač vratio loptu za Graziana Pellea, koji je poslao loptu preko gola Švedske.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena, odnosno nogometne uspavanke Talijana i Šveđana.

40' Ibrahimović je poslao dugu loptu, John Guidetti pokušao s 20 metara, no njegov udarac završio je na tribine Municipal stadiona.

33' Po pet prekršaja napravili su Italija i Švedska do sada.

30' Bez veliki prilika za sada. Italija je uputila dva udarca prema golu Švedske, koja još nije šutirala u okvir Buffonovog gola.

26' Ibrahimović je pokušao glavom nakon prekida, no poslao je loptu preko gola.

17' Švedska je za sada agresivnija u Toulouseu. Kallstrom je ponovno ubacio s lijeve strane, no Gianluigi Buffon je intervenirao.

10' Alessandro Florenzi pokušao je s ruba šesnaesterca, ali je Isaksson bez problema obranio njegov udarac.

6' Antonio Candreva ubacio je s desne strane, no njegov centaršut lako je uhvatio vratar Švedske Andreas Isaksson.

2' Kim Kallstrom centrirao je s lijeve strane, a Giorgio Chiellini izbio loptu glavom ispred Zlatana Ibrahimovića.

1' Utakmica je počela.