Kane hat-trickom donio Bayernu novi trofej
BAYERN je osvajač njemačkog Kupa! U finalu DFB-Pokala odigranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Bavarci su s uvjerljivih 3:0 svladali Stuttgart i tako stigli do dvostruke krune. Junak večeri bio je nevjerojatni Harry Kane, koji je postigao sva tri pogotka i ispisao povijest natjecanja.
Stuttgart bolji u prvom dijelu, ali bez golova
Iako je Bayern u susret ušao kao favorit, Stuttgart, lanjski osvajač Kupa, u prvom je poluvremenu bio bolja i konkretnija momčad. Momčad Sebastiana Hoeneßa od početka je nametnula svoj ritam i stvarala probleme obrani Bavaraca, koji su igrali bez kapetana Manuela Neuera, pošteđenog zbog lakše ozljede.
Već u prvih desetak minuta Stuttgart je zaprijetio preko Undava i Mittelstädta, čiji je udarac s ruba kaznenog prostora završio u vanjskom dijelu mreže. Najbolju priliku za Stuttgart imao je ponovno Mittelstädt u 17. minuti, no njegov je oštar udarac vratar Urbig uspio skrenuti u korner.
S druge strane, Bayern je u napadu bio iznenađujuće bezopasan i bez prave ideje, a prvi udarac u okvir gola uputio je tek u 30. minuti. Unatoč terenskoj inicijativi Stuttgarta, na odmor se otišlo bez pogodaka.
Kane slomio otpor u nastavku
Nakon blijedog prvog poluvremena, Bayern je u nastavak ušao s potpuno drugačijim pristupom i brzo preuzeo kontrolu nad igrom. Pritisak se isplatio u 55. minuti. Nakon kratko izvedenog slobodnog udarca, Michael Olise je s desne strane uputio precizan centaršut, a u petercu se najbolje snašao Harry Kane i glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Bayerna.
Odmah nakon pogotka, utakmica je nakratko prekinuta zbog gustog dima od pirotehnike s tribina. Samo šest minuta kasnije Bayern je mogao udvostručiti prednost. Nakon udarca Luisa Diaza i Nübelove obrane, lopta se odbila do Konrada Laimera, koji je s nekoliko metara promašio prazan gol.
Englez potvrdio pobjedu i osigurao dvostruku krunu
Primljeni pogodak i promašaj Laimera kao da su presjekli Stuttgart, koji do kraja susreta nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Bayern je iskusno kontrolirao utakmicu i čekao priliku da je definitivno prelomi. To se dogodilo u 80. minuti.
Kane je prvo sjajnim udarcem s 20-ak metara pogodio gredu, no akcija se nastavila. Luis Diaz je s lijeve strane vratio loptu engleskom napadaču, koji se majstorski okrenuo i preciznim udarcem desnom nogom pogodio za 2:0. Tim je pogotkom pitanje pobjednika bilo riješeno.
Povijesni hat-trick za kraj
U samoj završnici utakmice Bayern je stigao i do trećeg pogotka. U drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon Oliseovog udarca, lopta je u ruku pogodila Angela Stillera, a sudac Jablonski pokazao je na bijelu točku.
Odgovornost je preuzeo Harry Kane i sigurnim udarcem kompletirao svoj hat-trick za konačnih 3:0. Time je postao tek četvrti igrač u povijesti koji je postigao tri gola u finalu njemačkog Kupa, nakon Uwea Seelera, Rolanda Wohlfartha i Roberta Lewandowskog.
Za Bayern je ovo prvi trofej Kupa nakon šest godina, čime su osigurali dvostruku krunu u uspješnoj sezoni. Stuttgartu, unatoč porazu, ostaje za utjehu iznimno dobra sezona u kojoj su izborili nastup u Ligi prvaka.