"Kovačić je trebao dobiti crveni. Onda je krenuo u lov, bio je poput buldožera"
ARSENAL je pobijedio Manchester City 1:0 u derbiju osmoga kola Premier lige. Gabriel Martinelli u 86. minuti postigao je jedini pogodak na utakmici, u kojoj je Mateo Kovačić (30) mogao dobiti crveni karton. Hrvatski veznjak u 28. minuti grubo je s leđa uklizao Martinu Odegaardu i nagazio đonom na gležanj. Dobio je žuti karton, premda su domaćini tražili direktan crveni.
Glavni sudac utakmice Michael Oliver provjerio je snimku, ali nije promijenio mišljenje. Prekršaj Kovačića nad Odegaardom pogledajte ovdje. Nekoliko minuta kasnije, Kovačić je neoprezno startao i na Declana Ricea, ali je prošao bez drugog, odnosno crvenog kartona. Engleski mediji pišu o Kovačićevom nastupu.
"Kovačić je krenuo u lov. Bio je poput buldožera"
Daily Telegraph ističe da je Kovačić dvaput mogao dobiti crveni karton, dok je novinar Daily Maila Ian Ladyman posvetio tekst startovima hrvatskog veznjaka. Ladyman navodi da je Kovačićev prvi prekršaj "izgledao užasno" te smatra da je "pogrešno" što nije dobio crveni karton. "Uslijedio je još gori potez, Kovačić je nekoliko minuta kasnije ponovo krenuo u lov", navodi Ladyman.
Potom je komentirao prekršaj na Riceu. "Rice mu je također bio na nišanu, Kovačić je opet bio zakasnio. Nije dotaknuo loptu, ali jest Ricea, kojeg je srušio poput buldožera. Drugi žuti karton činio se neizbježnim, no nije ga dobio. Zašto ne? Zato što prekršaj za drugi karton mora biti jači nego prvi?
Kovačić i City su ostali u igri, no Arsenal je na kraju pobijedio i priča je pala s prednjih na stražnje stranice, na one koje neki čitatelji ne otvaraju. Ipak, to ne znači da situacija nije važna. Čini se da je to još jedna situacija u kojoj je sustav zakazao. Prekršaji, crveni kartoni i igranje rukom su subjektivne prosudbe, i tako treba biti.
Nikakva tehnologija ne može zamijeniti osobu koja donosi presudu. Oliver može biti zahvalan što se kući vratio s navijačima Arsenala koji su pričali o pobjedničkom golu Martinellija, a ne o njemu", stoji u tekstu Ladymana.
Englezi ocijenili Kovačićev nastup
Daily Telegraph je Kovačićev nastup ocijenio s 4, a Daily Mail i Mirror dali su mu 6. Prema Sofascoreu, dobio je 6.6. Hrvatskom reprezentativcu to je bio deveti nastup ove sezone nakon što je ljetos došao iz Chelseaja za 29 milijuna eura.