Kroos o novom formatu SP-a: Bit će puno 5:0 pobjeda u skupinama. Ne sviđa mi se to
HRVATSKA nogometna reprezentacija igrat će u skupini L Svjetskog prvenstva 2026. s reprezentacijama Engleske, Paname i Gane, odlučeno je na ždrijebu u Washingtonu. Hrvatska će nastup na SP-u otvoriti 17. lipnja protiv Engleske, sljedeću utakmicu igrat će 23. lipnja protiv Paname, a posljednju utakmicu u skupini 27. lipnja protiv Gane.
Plasman u nokaut-fazu natjecanja ostvarit će dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine te osam najboljih trećeplasiranih momčadi. U slučaju jednakog broja bodova momčadi u skupini, kriteriji za plasman su: gol-razlika, broj postignutih pogodaka, međusobni omjeri, fair-play, a na kraju ždrijeb. Ovo će biti prvi Mundijal na kojem će sudjelovati 48 reprezentacija. To se ne sviđa legendarnom Toniju Kroosu:
Kroos nije oduševljen
"Protiv sam formata Svjetskog prvenstva s 48 reprezentacija: s tolikim brojem momčadi vidjet ćemo mnogo rezultata 5:0 u skupinama... To nisu utakmice koje navijači žele gledati. Mene zanimaju dobre, kvalitetne utakmice u kojima uživamo gledajući. Ne uživam u rezultatima 5:0 ili 6:0. Njemačka i Brazil nisu među pet glavnih favorita", rekao je proslavljeni Nijemac.
Svjetsko prvenstvo zajednički organiziraju SAD, Kanada i Meksiko, a održat će se od 11. lipnja do 19. srpnja iduće godine. Osim što će to biti prvi ovakav turnir s tri domaćina, sudjelovat će i rekordnih 48 reprezentacija. Njemačka je skupini s Obalom Bjelokosti, Ekvadarom i Curacaom.
Naslov svjetskog prvaka brani Argentina koja je u finalu u Dohi pobijedila Francusku boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 3:3. Podsjetimo, Hrvatska je u Kataru osvojila broncu nakon što je u susretu za treće mjesto porazila Maroko s 2:1.