Stosur pobijedila Šarapovu, Kvitova i Wozniacki pobjedama otvorile WTA Championships

NAKON prvog dana natjecanja u crvenoj skupini, na WTA Championshipsu (turniru osam najboljih svjetskih tenisačica), pobjede su ostvarile Petra Kvitova i Caroline Wozniacki.

Za premijernu pobjedu namučila se prva tenisačica svijeta, Dankinja Wozniacki. Bila je čak u minusu od jednog seta protiv Agnieszke Radwanske, ali je na kraju, nakon dva sata i 40 minuta, pobijedila Poljakinju sa 5:7, 6:2, 6:4. Bio je to njihov šesti međusobni ogled i već peta pobjeda Wozniacki.

Inače, Radwanska je nedavno u Aziji igrala sjajno, te je uz jedanaest pobjeda u nizu osvojila turnire u Tokiju i Pekingu. No, po povratku u Europu je upisala dva poraza zaredom. Prvo na WTA turniru u Moskvi protiv Lucije Šafarove i sada ovaj u Istanbulu.

Radwanska je dobila najizjednačeniji set, onaj prvi, te s breakom povela 1-0 u drugoj dionici. Vrlo brzo se raspala u drugom setu, dok je u trećem jednom vratila break zaostatka, ali ne i drugi put.

Prvi dan WTA Championshipsa će zatvoriti Marija Šarapova i Samantha Stosur, mečom u bijeloj skupini.

Kvitova otvorila Championships pobjedom nad Zvonarjevom

Vrlo lako je pobijedila Čehinja Kvitova sa 6:2, 6:4 za jedan sat i 25 minuta. Nakon što su gledatelji u uvodna četiri gema vidjeli četiri breaka, Kvitova je uspjela napraviti seriju 8-1 u gemovima, te je povela sa komotnih 6:4, 4:1.

U tom je trenutku Zvonarjeva samo nakratko vratila neizvjesnost u ovaj meč. Došuljala se do 4:4, ali i stala u tom naletu. Kvitova je zaredala s dva nova gema i na kraju lako pobijedila u meču gdje je napravila čak sedam break-gemova.

Stosur razbila prokletstvo

U posljednjem meču prvog dana WTA Championshipsa australska tenisačica Samantha Stosur je srušila svoje, vjerojatno, najveće prokletstvo. Naime, dobila je Mariju Šarapovu.

Bio je to meč 1. kola bijele skupine na turniru osam najboljih tenisačica koji se održava u Istanbulu. Australka je pobijedila 6:1, 7:5. Bio je to jubilarni deseti međusobni ogled ove dvije tenisačice, a gotovo nevjerojatno zvuči da je u svih prethodnih devet slavila Ruskinja.

No, napokon je pobjednica US Opena dočekala svoj dan. U prvom je setu protutnjala kraj Šarapove, dok je u drugom spasila 0-3 zaostatak na samom početku. Kod 5-5 je došla do breaka, a potom odservirala za premijernu pobjedu u Istanbulu.

Šarapova je imala čak jednu break-priliku više (7-6), ali je napravila samo jedan break, a australska tenisačica čak četiri.

U ovoj skupini se još nalaze Kineskinja Na Li i Bjeloruskinja Viktorija Azarenka koje će svoj meč odigrati u srijedu.