LIGE PETICE

LAZIO - UDINESE 2:0 Tudoru se komplicira borba za ostanak

IGORU TUDORU prisjeo je Rim nakon što je njegov Udinese izgubio 2:0 kod Lazija u 32. kolu Serie A. Četiri dana ranije izgubili su od Rome 1:0 pa se tako zakomplicirala situacija oko borbe za ostanak Zebri.

U 21. minuti Ekvadorac Felipe Caicedo zabija uz pomoć stative kroz blok obrane gostiju, a tri minute kasnije Brazilac Sandro nespretno šalje loptu u vlastitu mrežu poslije kornera Rimljana.

Udinese je u 52. minuti mogao uhvatiti priključak nakon što je Senad Lulić skrivio jedanaesterac, no Thomas Strakosha sjajno skida penal najboljem igraču Udinesea De Paulu.

Laziju ova pobjeda donosi priključak u borbi za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka, a Udinese ima tek tri boda više od Empolija, koji je na 18. poziciji koja znači ispadanje iz elitnog ranga.

Milan Badelj ušao je u 68. minuti umjesto strijelca Caiceda.

Već za tri dana Udinese dočekuje Sassuolo, dok Laziju na Olimpico stiže sad već drugoligaš Chievo iz Verone.