PLAY-off za PRemier ligu

LEEDS - DERBY 2:4 Bielsin krah, Lampard protiv Terryja za plasman u Premiership

LEEDS UNITED imao je sve u svojim rukama uoči večerašnjeg uzvrata polufinala play-offa za Premiership iduće sezone.

Momčad Marcela Bielse ugostila je Derby County s golom prednosti iz prve utakmice odigrane prije četiri dana, ali sve su prokockali i još jednu godinu provest će u drugom rangu engleskog nogometa.

Ekipa koju vodi Frank Lampard stigla je do veličanstvene pobjede 2:4 nakon velikog preokreta na Elland Roadu i osigurala plasman u finale play-offa za Premiership koje će 26. svibnja igrati protiv Aston Ville na Wembleyju. Bit će to dvoboj dvojice bivših suigrača iz Chelseaja, na jednoj je strani Frank Lampard u ulozi trenera Ovnova, a na drugoj John Terry kao član stručnog stožera Ville.

VIDEO sažetak utakmice na Elland Roadu pogledajte OVDJE.

Trebao je Elland Road slaviti večeras, ali umjesto toga dogodio se neobjašnjiv krah Bielsine momčadi. Leeds je čak i poveo u uzvratu golom Stuarta Dallasa u 24. minuti i djelovalo je kao da nema šanse za Ovnove iz Derbyja.

Međutim, to nije bilo to. Nepisano je nogometno pravilo da primljeni pogodak u posljednjim minutama prvog dijela psihički znatno pogodi tu momčad, a dodatno ohrabri suparnika. Dogodilo se to večeras Leedsu, odnosno Derbyju. Jack Marriott je u 45. minuti izjednačio, a Mason Mount u 46., prvoj minuti nastavka, donio vodstvo Lampardovim pulenima.

Sve je izgubio Leeds u 60 sekundi, odnosno dobio Derby. U 58. minuti Harry Wilson realizirao je jedanaesterac za goste, da bi Stuart Dallas drugim golom večeri četiri minute kasnije vratio nadu Bielsi i njegovima.

Ali Lampardov džoker s klupe, koji je prvi gol zabio 15-ak sekundi nakon ulaska u igru i poslije velikog kiksa obrane Leedsa, drugi je dočekao u 85. minuti. Jack Marriott je dokrajčio slavni engleski klub pet minuta prije kraja i ostavio ga u Championshipu još jednu godinu.

Dodajmo da je nekoliko minuta prije toga pocrvenio Gaetano Berardi, i to glupo. Od 69. do 78. minute zaradio je dva žuta kartona i ostavio svoju ekipu na cjedilu. Crveni karton dobio je i Derby u prvoj minuti nadoknade kada je drugi žuti zaradio Scott Malone.

Veliko finale play-offa za Premiership igra se 27. svibnja između Derbyja i Aston Ville.