Leicester zabio prvi "VAR gol" u povijesti engleskog nogometa

KELECHI IHEANACHO ime je koje će zauvijek ostati upisano u povijest engleskog nogometa. Napadač Leicester Cityja strijelac je prvog pogotka koji je priznat tek nakon što su suci upotrijebili novu video tehnologiju, tzv. VAR (video assistent referee).

Leicester je s 2:0 pobijedio niželigaša Fleetwood u ponovljenoj utakmici 3. kola FA Cupa, a Iheanacho je zabio oba pogotka.

Prvog je postigao nakon asistencije Slimanija, kada je utrčao u kazneni prostor i 1 na 1 s golmanom pogodio za 1:0.

U 62. minuti Iheanachu su suci poništili pogodak zbog zaleđa asistenta Graya, a povijesni trenutak odigrao se u 77. minuti.

Mahrez je opet odradio najveći dio posla i dodao Iheanachu na rubu šesnaesterca, a on s 13 metara pucao preko golmana za 2:0. Pomoćni sudac opet je označio zaleđe, ali točno 67 sekundi kasnije glavni je sudac Jonathan Moss, nakon konzultacija s video sucem Mikeom Jonesom, pokazao da je pogodak regularan.

Ovo je treći put da su suci koristili VAR u engleskom nogometu, u kojem je tek ove sezone uvedena nova tehnologija. Zasad je još testiraju. U utakmicama Crystal Palacea i Brightona te Chelseaja i Arsenala suci su također konzultirali VAR, ali nisu promijenili svoju odluku. Ovo je prvi gol koji je priznat upotrebom tehnologije koju uvode i ostale najjače europske lige.