Cityjev prvi poraz: Chelsea preokretom spasio prvenstvo i kožu Villasa Boasa

CHELSEA je u derbiju 15. kola Premierlige na Stamford Bridgeu svladao Manchester City 2:1. Gosti su poveli golom Balotellija u drugoj minuti, a izjednačio Meireles u 34. Konačnih 2:1 postavio je Lampard iz penala nakon što je City ostao s igračem manje. Chelsea je tako nanio Cityju prvi poraz u prvenstvu i spasio trenera Andrea Villasa Boasa od otkaza.

Početak je bio odličan za goste. Poveli su već u 2. minuti. Aguero je sjajno proigrao Balotellija, koji je izbjegao zamku zaleđa i pobjegao neopreznom Terryju. Talijanski napadač koji pruža sve bolje partije sjurio se prema golu domaćina, zaobišao vratara Čecha, a onda hladnokrvno, iskosa s desne strane gurnuo loptu u praznu mrežu. Bio je to osmi Balotellijev gol ove sezone u Premiershipu.

U 12. minuti, umalo je bilo 2:0 za goste. Aguero si je s dva odlična driblinga sam izborio dobru poziciju za šut, ali je tukao lijevom nogom malo kraj vratnice. Dvije minute kasnije Bosingwa je srušio Silvu u šesnastercu, kontakt je bio očit, ali je sudac ostao nijem. City je oštećen za čisti jedanesterac.

U 34. minuti su domaćini izjednačili. Sturridge je napravio odličan prodor po desnoj strani, dobro ubacio, a Meireles se našao na pravom mjestu i iz blizine zakucao loptu u mrežu.

Nakon izjednačujućeg gola, Chelsea je bio znatno kompaktniji u obrani, pa City više nije mogao tako opasno kombinirati pred golom domaćina. Domaćini su bili sve opasniji i pred vratima Harta.

Vjerojatno ključni trenutak utakmice dogodio se u 58. minuti, kada je Clichy dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Pokušao je uklizavanjem zaustaviti Ramiresa u opasnom naletu prema golu, ali bio je neoprezan i morao je iz igre nakon što je skupio dva žuta u 12 minuta.

Chelseajev pritisak s igračem više je urodio plodom u 82. minuti. Daniel Sturridge, asistent za prvi gol domaćina, imao je velike zasluge i za drugi. Nakon njegovog udarca je Lescott zaustavio loptu rukom u svom kaznenom prostoru, pa je sudac Mark Clattenburg opravdano pokazao na bijelu točku. Frank Lampard, koji je ušao u igru u 73. minuti umjesto Meirelesa, tukao je snažno i precizno s bijele točke za slavlje domaćih navijača u 82. minuti.

Chelseaju je ovo bila treća uzastopna pobjeda u prvenstvu, a City je upisao prvi poraz. Porazu Cityja raduje se i gradski rival United koji je sada na dva boda razlike dok je Chelsea na minus sedam.